نعمتی: خدا با روحانی است/لاریجانی از روحانی حمایت می کند

13 فروردين 1396 ساعت 14:41


سخنگوی هیات رئیسه مجلس معتقد است: اصولگرایان کسی را ندارند که برای ریاست مجلس در سال دوم رقیب لاریجانی باشد و اصلاح‌طلبان را نیز باید از خودشان پرسید.

به گزارش عصر ایران ، بخش هایی از گفتگو با بهروز نعمتی را در ادامه بخوانید؛

-فقدان آیت الله هاشمی تا چه اندازه خلا بزرگی برای جریان اعتدال است؟

فقدان آیت الله هاشمی در جریان اعتدال امری مشهود است و برای همین نیز باید کسانی که دل در گرو اسلام انقلاب و نظام دارند و از مشی تند و تندروی در کشور بیزار هستند باید کنار هم بشینند و مسیر وی را ادامه دهند چراکه آیت الله این مسیر را به نحو احسنت طی می کردند .

-فکر می کنید چه کسانی می توانند این نقش را از این به بعد ایفا کنند؟

آقای روحانی، سید حسن خمینی و لاریجانی قطعا می تواند این نقش را به عهده بگیرند و در واقع موضوع را جمع کنند.

- فکر می کنید مجلس نباید به چه موضوعی ورود پیدا کرد که لزومی به دخالت مجلس درآن نبود؟

مجلس نباید به موضوع حقوق ها ورود پیدا می کرد. دولت باید این اختیار داشت که کارش را انجام دهد و براساس قولی که داده بودند به مجلس لایحه ارائه می کردند.

- پیش‌بینی‌تان از انتخابات ریاست جمهوری 96 چیست؟

فکر می کنم این لشکری که در جمنا جمع شده اند از هیچ موضوعی علیه آقای روحانی فروگذار نخواهند بود و در واقع جمع شده اند که آقای روحانی را زمین بزنند ولی خدا با آقای روحانی است .

- رییس جمهور دولت دوازدهم چه کسی است؟

به طور قطع و یقین و انشالا آقای روحانی است.

- فضای انتخابات شوراها را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

پیشنهادم به دوستان اصلاح طلب و اعتدالی این بوده است که آن ائتلافی را که برای انتخابات مجلس دهم داشتیم ادامه دهیم و ائتلاف رقیبی نخواهد داشت اما اگر به صورت متفرق بایکدیگر باشیم قطعا تندروهای اصولگرا در انتخابات شوراها پیروز می شوند.

-با فرض بر اینکه ریس جمهور آینده روحانی است و ریاست آقای لاریجانی در سال دوم مجلس نیز ادامه داشته باشد روابط مجلس و دولت را چگونه پیش بینی می کنید؟

این روابط بهتر از گذشته خواهد بود.

-فکر می‌کنید علی لاریجانی از حسن روحانی در انتخابات 96 حمایت می کند؟

فکر می کنم بحثی که آقای لاریجانی داشتند که ریاست جمهوری روحانی دو دوره ای خواهد بود مشخص کننده است و فکر می کنم آقای لاریجانی از روحانی حمایت کند. هم آقای لاریجانی و هم تیمی که با وی همراه هستند به دنبال اعتدال در کشور هستند و نقش آقای لاریجانی بیشتر از گذشته خواهد بود.

-فکر می کنید در سال دوم مجلس اصولگرایان و یا اصلاح طلبان کاندیدای را برای رقابت با لاریجانی برای ریاست مجلس خواهند داشت؟

اصولگرایان کسی را ندارند که در جایگاهی باشد که رقیب آقای لاریجانی باشد و اصلاح طلبان را نیز باید از خودشان پرسید. گرچه آقای لاریجانی برای سابقه طولانی که داشته اند رقیب جدی ندارند.


کد مطلب: 458277

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca0any049nmu1.k5k4.html?458277

الف
  http://alef.ir