رئیسی: قضاوت‌ عادلانه اضطراب اجتماعی را کاهش می‌دهد

11 مرداد 1396 ساعت 15:20


تولیت آستان قدس رضوی گفت: در نظام اجتماعی قضاوت‌های عادلانه اضطراب اجتماعی را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی امروز ۱۱ مرداد ماه در گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مشهد اظهار کرد: قضات با دستورات و احکام عادلانه خود می‌توانند اضطراب اجتماعی را کاهش دهند.

وی افزود: همچنین سازمان ثبت اسناد یکی از جلوه‌های رفع اضطراب اجتماعی است، به طوری که این سازمان ساز و کاری آرامش‌بخش در خصوص تثبیت حقوق‌ افراد خواهد داشت.

رئیسی با بیان اینکه وجود سازمان ثبت اسناد باعث جلوگیری از جعل می‌شود، خاطرنشان کرد: همانطور که بنیه دفاعی کشور برای نجنگیدن و بازدارندگی از جنگ است، این سازمان هم می‌تواند کاری کند که جنگ صورت نگیرد و اموال در جایی ثبت شود که لایتغیر باشد.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: قضاوت عادلانه یکی از راهکارهای رفع اضطراب اجتماعی در جامعه است و سازمان ثبت به واسطه تثبیت املاک و اسناد مردم، یکی از عوامل رفع این اضطراب است.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل اصلی ایجاد مشکلات در حاشیه شهر مشهد که هم اکنون آسیب‌های اجتماعی ،فرهنگی و سیاسی متعددی در این منطقه به وجود آورده عدم ثبت مالکیت‌ است، خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد بنگاه‌های معاملات املاک در این مناطق بسیار بالاست و وجود اسناد نامعتبر این بنگاه‌ها در دست مردم مشکلات متعددی را به وجود آورده است.


کد مطلب: 498011

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca6any649now1.k5k4.html?498011

الف
  http://alef.ir