حکم اعدام پیونگ‌یانگ برای رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی

7 تير 1396 ساعت 20:14


خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد: افشاگری‌ها حاکی از آن است که پارک گئون های، رئیس‌جمهوری سابق کره جنوبی در سال ۲۰۱۵ نقشه‌ای برای ترور رهبر همسایه شمالی خود طرح‌ریزی کرده و از این رو به اعدام محکوم می‌شود.

به گزارش ایسنا، دولت پیونگ‌یانگ امروز (چهارشنبه) حکم اعدام رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی و رئیس دستگاه اطلاعاتی دولت وی را به اتهام برنامه‌ریزی برای ترور رهبر کره‌شمالی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد: افشاگری‌ها حاکی از آن است که پارک گئون های، رئیس‌جمهوری سابق کره جنوبی در سال ۲۰۱۵ نقشه‌ای برای ترور رهبر همسایه شمالی خود طرح‌ریزی کرده و از این رو به اعدام محکوم می‌شود.

خبرگزاری کره شمالی از اشاره به منبع این افشاگری خودداری کرده اما یک روزنامه ژاپنی پیش‌تر گزارش داده بود که رئیس‌جمهوری پیشین کره جنوبی در سال ۲۰۱۵ با طرحی برای ساقط کردن دولت کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی موافقت کرده است.

رئیس‌جمهوری پیشین کره‌جنوبی در پی مطرح شدن اتهام‌های مرتبط با فساد در مارس گذشته از سمت خود برکنار شد.

در همین حال، آژانس اطلاعات ملی کره جنوبی اعلام کرده که گزارش‌های منتشر شده مبنی بر برنامه‌ریزی برای ترور کیم جونگ اون پایه و اساسی ندارد.

سئول تاکنون واکنشی به درخواست کره شمالی برای تحویل رئیس‌جمهوری پیشین کره‌جنوبی و رئیس نهاد اطلاعاتی دولت وی به پیونگ‌یانگ نداشته است.


کد مطلب: 487185

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaa0nym49na61.k5k4.html?487185

الف
  http://alef.ir