استقلال با شکست گل‌گهر صعود کرد/ عبور منصوریان از خوان اول!

بخش ورزشی الف، 17 شهریور 96

17 شهريور 1396 ساعت 19:34


تیم فوتبال استقلال با غلبه بر تیم گل گهر سیرجان به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی راه یافت تا علیرضا منصوریان با این پیروزی نفس راحتی بکشد.

تیم های فوتبال استقلال تهران و گل گهر در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۷:۴۵ امروز جمعه در سیرجان به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلال خاتمه یافت.

امید نورافکن (۵۶) و خسرو حیدری (۸۵) برای استقلال گلزنی کردند و تک گل تیم گل گهر هم توسط محمد غلامی (۷۶ - ضربه پنالتی) به ثمر رسید.

استقلال این بازی را با ترکیب متحول شده ای آغاز کرد. سید مهدی رحمتی، آرمین سهرابیان (۸۳ - حسن بیت سعید)، روزبه چشمی، خسرو حیدری، لئوناردو پادوانی، فرشید باقری، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی (۹۲ - جباروف)، جابر انصاری (محمدجواد محمدی)  و علی قربانی ۱۱ بازیکنی بودند که در ترکیب اصلی استقلال به میدان رفتند.

این بازی در دقایق ابتدایی چنگی به دل نزد و دو تیم فرصت چندانی نداشتند. مهمترین موقعیت استقلال در نیمه اول در  دقیقه ۴۱ توسط علی قربانی به دست آمد که این بازیکن توپ را در محوطه جریمه به بالای دروازه حریف زد. حملات گل گهر هم با محورمیت محمد غلامی راه به جایی نبرد تا نیمه نخست با تساوی بدون گل تمام شود.

در نیمه دوم، بازی رنگ و بوی هجومی‌تری به خود گرفت و در همان دقایق نخست حملات دو تیم آغاز شد. ابتدا شوت امید نورافکن هافبک استقلال در دقیقه ۴۷ به تیرک دروازه گل گهر خورد و یک دقیقه بعد ضربه شهسواری بازیکن گل گهر به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد.

حملات استقلال سرانجام در دقیقه ۵۶ جواب داد و امید نورافکن توانست اولین گل مسابقه را به ثمر برساند. بعد از این گل، شاگردان علیرضا منصوریان کمی عقب کشیدند و بازی در اختیار گل گهر قرار گرفت تا در دقیقه ۷۵ برای این تیم خطای پنالتی اعلام شد. مهدی رحمتی دروازه بان استقلال با ارتکاب خطا روی احمد حسن زاده بازیکن گل گهر یک پنالتی را به تیم حریف داد و محمد غلامی در دقیقه ۷۶ این پنالتی را به گل تبدیل کرد.

در حالی که بازیکنان گل گهر بعد از گل تساوی در تلاش برای به ثمر رساندن گل برتری بودند، این تیم استقلال بود که روی ارسال زمینی خسرو حیدری و اشتباه آرمان شهداد نژاد دروازه بان گل گهر در دقیقه ۸۵ به گل برتری رسید تا علیرضا منصوریان نفس راحتی بکشد و بازی با همین نتیجه ۲ بر یک به اتمام برسد.

این دیدار جزو دو مسابقه ای بود که هیات مدیره استقلال به علیرضا منصوریان برای نتیجه گرفتن مهلت داده بود.


کد مطلب: 509487

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaaonm049nwy1.k5k4.html?509487

الف
  http://alef.ir