طلا به بالاترین قیمت یکسال اخیر رسید

17 شهريور 1396 ساعت 18:00


روز جمعه با افت دلار پس از انتشار داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار مشاغل آمریکا، و به اوج رسیدن تقاضا برای سرمایه‌های امن، طلا به بالاترین قیمت یکسال اخیر خود رسید.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، در معاملات امروز بازارهای جهانی، با افت ارزش دلار پس از انتشار داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار مشاغل آمریکا، و به اوج رسیدن تقاضا برای سرمایه‌های امن پس از بالا گرفتن تنش‌های مربوط به کره‌شمالی، طلا به بالاترین میزان خود در طول بیش از یک سال دست یافت.

در ساعت ۷.۲۳ به وقت جهانی، شاخص طلا، اسپات‌گلد، با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۳۵۲.۹۱ دلار برای هر اونس رسید. این درحالی است که پیش از این در معاملات امروز طلا به بالاترین رکورد خود از آوریل سال گذشته رسیده بود.

طلا با افزایش بیش از ۲ درصدی خود در این هفته به سومین سود هفتگی متوالی خود دست یافت.

شاخص طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۷ درصد رشد به ۱۳۵۹.۵۰ دلار برای هر اونس رسید.

جفری هالی، یک تحلیل‌گر ارشد بازار در اوآندا می‌گوید: با کمک تنش‌های روزافزون کره شمالی و فروش همگانی دلار آمریکا، طلا دیشب به رکوردهای ۲۰۱۷ جدیدی دست یافت و سطح هدف تکنیکال بعدی قیمت طلا ۱۳۷۵.۰۰ دلار برای هر اونس شد.

روز جمعه شاخص دلار که ارزش این پول را در برابر ۶ پول مهم دیگر می‌سنجد با ۰.۵ درصد کاهش به رقم ۹۱.۱۷۷ رسید درحالی که امروز، قبل از این، به پایین‌ترین میزان خود از ژانویه ۲۰۱۵ رسیده بود.

با انتشار داده‌های ضعیف مشاغل آمریکا و نگرانی در مورد تاثیر طوفان ایرما و طوفان هاروی بر ببزرگترین اقتصاد دنیا و افزایش تقاضا برای وام‌گیری دولت، اوراق قرضه بلندمدت خزانه‌داری به پایین‌ترین میزان ۱۰ ماهه خود رسید و دلار را تحت فشار قرار داد.


کد مطلب: 509469

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaionmo49nwy1.k5k4.html?509469

الف
  http://alef.ir