ترامپ فعلا از ساخت دیوار حائل با مکزیک دست کشید

6 ارديبهشت 1396 ساعت 8:29


دونالد ترامپ که ساخت دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک را شعار اصلی خود قرار داده بود،‌ اعلام کرد، برای ممانعت از تعطیل شدن دولت فعلا درخواست منابع مالی برای ساخت این دیوار را از لایحه بودجه خارج می‌کند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن تاکید دوباره بر وعده انتخاباتی خود، گفته است، در روزهای آینده برای تامین منابع نقدی احداث این دیوار تلاش خواهد کرد.

همزمان کلیان کانوی، از مشاوران ارشد ترامپ تصریح کرد، برای تسهیل در جریان رسیدگی و تصویب بودجه دولت که هم اکنون در کنگره است، فعلا بخش تامین منابع ساخت این دیوار از لایحه خارج می‌شود.

ساخت دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک که هزینه‌هایش هم به پای مکزیک نوشته خواهد شد یکی از اصلی‌ترین وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بود.

به گزارش بی بی سی، دموکرات‌ها که اقلیت را در کنگره آمریکا دارند تهدید کرده بودند که اگر در لایحه هزینه‌های جاری دولت ماده تامین منابع ساخت این دیوار گنجانده شده باشد آن را بلوکه می‌کنند؛ اقدامی که می‌تواند به توقف دسترسی دولت به بودجه جاری و در نتیجه به تعطیلی دولت بینجامد.

با وجود این، ترامپ در توییتی جدید دوباره تاکید کرده که این دیوار را خواهد ساخت.

آن طور که گزارش شده، او همچنین شب دوشنبه در جلسه خصوصی که با اعضای رسانه‌های محافظه‌کار داشت گفت، شاید تلاش‌ها برای تامین منابع مالی ساخت این دیوار را به ماه‌های آتی امسال موکول کند.

ترامپ در لایحه بودجه که اکنون در کنگره است درخواست اختصاص یک و نیم میلیارد دلار برای تامین هزینه‌های احداث این دیوار در سال جاری میلادی کرده بود.

اما این درخواست دموکرات‌ها را متحد کرد که یکپارچه با آن مخالفت کنند.

همزمان بعضی از جمهوری‌خواهان هم گفته‌اند، بودجه احداث چنین دیواری حدود ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار خواهد بود؛ رقمی که بسیار بیشتر از برآورد اولیه ترامپ است. او بودجه احداث این دیوار را ۱۲ میلیارد دلار تخمین زده بود.

در همین حال، مقام‌ها و شهروندان ایالت‌های جنوبی آمریکا که هم مرز با مکزیک هستند و جمعیت قابل توجهی از مکزیکی تبارها را در خود جای داده‌اند با انتقاد شدید و ملاحظه فراوان طرح احداث این دیوار را دنبال می‌کنند.


کد مطلب: 465855

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcammnym49nia1.k5k4.html?465855

الف
  http://alef.ir