سوریه اتهامات علیه دمشق را رد کرد

6 آبان 1395 ساعت 7:45


وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اتهامات علیه دمشق درباره بکارگیری سلاح های شیمیایی را رد کرد.

به گزارش مهر به نقل از سانا، با گذشت چند روز پس از انتشار نتایج تحقیق سازمان ملل پیرامون حملات شیمیایی در سوریه، دمشق روز چهارشنبه اتهامات علیه نیروهای خود در خصوص بکارگیری سلاح های شیمیایی را رد نمود.

وزارت خارجه سوریه روز چهارشنبه در بیانیه ای ادعاها پیرامون بکارگیری مواد شیمیایی همچون گاز کلور از سوی طرف های رسمی این کشور در عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه های مسلح را رد کرد.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که اتهامات اخیر علیه سوریه که در گزارش ساز و کار تحقیق مشترک سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تشکیلی بر اساس قطعنامه ۲۲۳۵ شورای امنیت آمده است فاقد هرگونه ادله ملموس و دقیقی است.

وزارت خارجه سوریه تصریح کرد که مقامات سوریه به شکل کامل با تحقیقاتی که از سال ۲۰۱۴ تا کنون از سوی کمیته های بین المللی به عمل آمده همکاری کرده و تمام تسهیلات لازم را برای اجرای تحقیقات معتبر ارائه کرده اند.

وزارت خارجه سوریه همچنین عنوان داشت که دمشق طی بیش از دو سال گذشته اطلاعات مهم زیادی را درباره بکارگیری مواد و سلاح های شیمیایی توسط گروه های تروریستی ارائه کرده است و این اطلاعات از دست داشتن ترکیه، عربستان و برخی کشورهای غربی در رساندن مواد سمی به دست تروریست ها حکایت دارد.

گفتنی است که گزارش چهارم سازمان ملل و سازمان منع سلاح های شیمیایی در این خصوص مدعی است که دولت سوریه مسئول حمله با گاز سمی در منطقه «قمناس» استان ادلب در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۵ بوده است.


کد مطلب: 407093

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcao0nye49nww1.k5k4.html?407093

الف
  http://alef.ir