ترامپ: توافق با ایران 150 میلیارد دلار در اختیار این کشور قرار داد

17 آبان 1395 ساعت 9:44


نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی آیووا بار دیگر از واگذاری 150 میلیارد دلار به ایران انتقاد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز؛ "دونالد ترامپ،" نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه، اظهار داشت: توافق با ایران یکصد و پنجاه میلیارد دلار در اختیار این کشور قرار داد.

ترامپ در آیووا گفت:  رسانه ها، وال استریت و سیاستمداران تلاش می کنند ما را متوقف کنند زیرا آنها می دانند که ما این سیستم متقلب و فاسد را اصلاح خواهیم کرد. آنها سالها است که از این موضوع با هزینه شما، نفع برده اند. من زندگی خود را در امور تجاری گذرانده ام. من دهها هزار فرصت شغلی ایجاد کرده ام. من شرکت های بزرگ ایجاد کرده ام. من دهها هزار نفر از آمریکایی ها را به استخدام درآورده ام. اما زمانی که دیدم که چه بر سر کشورم آمده است، آنگاه به این نتیجه رسیدم که باید کاری انجام دهم. من باید کاری انجام می دادم و حالا وارد عمل شده ام. این موضوع سبب شد تا من حرکت خود را آغاز کنم و شاهدید که من تاکنون این راه را چگونه طی کرده ام. ما تنها یک شانس داریم و این آخرین شانس ما خواهد بود و این فرصت در روز سه شنبه خواهد بود.این آخرین شانس ما خواهد بود. زیرا این وضعیت دیگر تکرار نخواهد شد.

وی افزود: ما کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم. ما می توانیم برخی از این کارها را به آسانی انجام دهیم. برخی از آنها به عقل سلیم مربوط می شوند. در حال حاضر عقل سلیمی دیده نمی شود. توافق با ایران یکصد و پنجاه میلیارد دلار به این کشور داد و سپس ما به آنها چهارصد میلیون دلار پول نقد دادیم. آنگاه چهارصد میلیون دلار به یک میلیاردو هفتصد میلیون دلار بدل شد. ما می توانستیم از این پول برای اشتغال آفرینی در آیووا استفاده کنیم. این پول آنقدر زیاد بود که اگر اسکناس های سبز آن را بر روی هم قرار می دادیم تا سقف اینجا هم می رسید. یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار و این در حالیست که اوباما درباره آن دروغ گفت و اعلام کرد که این پول برای آزادی زندانیان آمریکایی نبود اما آنها (ایرانی ها) تا زمانی که این پول به دستشان نرسید، گروگانها را آزاد نکردند.اوباما دروغ های زیادی هم درباره طرح بیمه درمانی خود زد.


کد مطلب: 411124

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcau6nyy49n661.k5k4.html?411124

الف
  http://alef.ir