موحدی کرمانی: داخل خودرو،حریم خصوصی نیست

23 تير 1396 ساعت 15:05


خطیب موقت نماز جمعه خواستار برخورد قاطع نیروی انتظامی با بی‌حجابی و بدحجابی شد و گفت: فضای داخلی ماشین، فضای خصوصی نیست بلکه ماشینی است که در داخل شهر حرکت می‌کند و همه از پشت شیشه آن‌ها را می‌بینند.به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های دوم نمازجمعه این هفته تهران گفت: پیروزی بزرگ عراق و آزادسازی موصل را به مردم عراق، مرجعیت مردم و حکومت این کشور تبریک عرض می‌کنم. پیام این پیروزی‌ها این است که اگر مردم مظلوم در برابر ستمگران قیام کنند، خداوند آن‌ها را یاری می‌کند.

او ادامه داد: خوشبختانه داعش را در موصل ریشه‌کن کردند. پلیس فدرال عراق اعلام کرد در جریان آزادسازی موصل، بیش از هزار تکفیری داعشی کشته شد و ده‌ها خودروی بمب‌گذاری‌شده خنثی شد. رییس فراکسیون امنیت در مجلس عراق از کشته شدن ۲۸ هزار داعشی و دستگیری چندین هزار نفر که ۱۳۰ نفرشان از فرماندهان ارشد بودند، خبر داده است. در این داعشی‌ها، اتباع ۸۶ کشور جهان نیز حضور دارند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران با اشاره به سرکوب خونین قیام مردم مشهد در مشهد اظهار داشت: امروز به نام سالروز حجاب و عفاف نامگذاری شده است. حجاب، مسئله مهمی است که هم ارتباط با دین و هم ارتباط با استقلال کشور دارد. وقتی دنیا نگاه کند که حجاب در کشور وجود دارد قضاوت می‌کند که مردم پایبند دین هستند و نمی‌شود به سادگی به مردم این کشور آسیب زد.

موحدی کرمانی با بیان اینکه می‌گویند در برخی از جا‌ها کشف حجاب شده و در داخل برخی از ماشین‌ها کشف حجاب می‌شود،افزود: فضای داخلی ماشین، فضای خصوصی نیست بلکه ماشینی است که در داخل شهر حرکت می‌کند و همه از پشت شیشه آن‌ها را می‌بینند. این دیگر فضای خصوصی نیست و نیروی انتظامی باید با قاطعیت با این افراد بی‌حجاب و بدحجاب برخورد کند.

او با اشاره به نظر آیت‌الله مکارم در این باره تصریح کرد: ایشان گفتند ماشین فضای خصوصی نیست بلکه فضای عمومی است. باید دقت شود. ممکن است این افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند افراد نجیبی باشند. تقاضا می‌کنم رعایت کنند. در عالم بزرخ و قیامت نمی‌توانید پاسخ دهید. اگر بگویند شما به استقلال کشور آسیب زدید، عزت کشور خدشه زدید و در دشمن طمع وارد کردید، این‌ها را نمی‌توان در قیامت پاسخ دهید. خانواده‌ها در تریبت فرزندانشان دقت کنند البته لازم است از نیروی انتظامی تشکر کنم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امریکا روز به روز به جنایت‌هایش می‌افزاید، خاطرنشان کرد: ماهیت امریکا، ماهیت کثیفی است و بیش از این انتظاری از این ماهیت کثیف نیست. آنچه موجب تعجب است این است که برخی افراد ضعیف بیماردل می‌گویند امریکا قوی است و ایران توان مقاومت ندارد پس از مقاومت دست بردارد و روی به مذاکره و سازش بیاورد. این افراد گویا آیات قرآن را ندیده‌اند یا ایمانی به آن ندارند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه پیروزی دست خداست و چه بسا تعداد اندک بر دشمن غلبه کنند، ابراز داشت: در عین اینکه قرآن می‌گوید گروه‌های اندک را هم یاری می‌کنیم ولی نظام ما اندک نیست. ما جمع کثیری هستیم. امام حسین (ع) در روز عاشورا به یارانشان گفت این جمعیت کم از نظر من خیلی زیاد است و محاصره‌کنندگان بسیار کم هستند. ما خیلی مقتدر هستیم. ما رهبری مقتدر، توانا، شجاع، جای گرفته در دل‌های پاکان داریم.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: پوتین وقتی از فرودگاه به تهران می‌آید به دیدار رهبر رفته و شیفته او می‌شود. ما رهبر و نیروهای مسلح مقتدر، سختکوش و ایثارگر داریم. سپاه، ارتش و نیروی انتظامی داریم که در صنایع نظامی پیشرفت‌های چشم‌گیری داشتند. سپاه داریم که با موشک‌ خود دل‌هایشان دشمن را لرزاند.

او افزود: رئیس سیا در اندیشکده امریکایی گفت ایران یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های بلندمدت واشنگتن است. اندیشکده صیهونیستی بگین سادات درخصوص حمله موشکی به دیرالزور نوشت که ایران با این حمله قدرت‌نمایی کرد. ایران پس از حمله داعش قول انتقام‌گیری داد و ایران با حمله به دیرالزور قدرت موشکی خود را نمایش داد و نشان داد نیروی همتراز با روسیه و امریکا است. این حرف‌ها را اندیشکده‌ای صیهونیستی می‌گوید که ایران نیروی همترازی در حد روسیه و امریکا دارد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران با بیان اینکه ایران می‌تواند صد‌ها کیلومتر دورتر از مرز‌هایش قدرت‌نمایی کند، عنوان کرد: پرتاب موشک نشانی دیگر از موفقیت در عرصه نبرد است. موشک‌هایی نقطه‌زن در حال ورود به ارتش‌های جهان هستند. این جنگ‌افزار با یک دکمه صد‌ها کیلومتر دور‌تر را نشانه می‌گیرد و دیگر بحث مقابله هوایی مطرح نیست.

موحدی کرمانی با بیان قلوب انسان‌های آزاده با ماست، یادآور شد: اگر امریکا دست از پا خطا کند و عزم ایران کند، این افراد مرکزی سالم برای امریکا در جهان باقی نخواهند گذاشت. امریکا فکر می‌کند با فشار اقتصادی مردم را خسته کند تا دست از حمایت از نظام بردارند ولی غافل است که مردم ۳۶ سال مقاومت کردند و خسته نشدند و همه نوع فشاری را تحمل کردند. البته مردم باید در جهت حل مسائل و به ویژه مسائل اقتصادی توجه کنند.

او با بیان اینکه امریکا فهمیده است که ستون نظام ولایت است، گفت: همه تلاش آمریکا سست کردن این ستون به هر طریقی است تا مردم را در برابر سیاست‌های نظام به تردید افکند. البته این وسوسه‌ها اثری ندارد چون مدیریت و حکمت را می‌توان در بیانات و ارشادات رهبری مشاهده می‌کنند که به برکت این بینش و صلابت کشور از خطر مصون شده و ایران جزیره‌ای امن است. مردم و نظام به ذره‌ای به امریکا اعتماد ندارند. سابقه پیمان‌شکنی امریکا را می‌دانند. می‌دانند امریکا با مرسی در مصر چه کرد. تشکلات خودگردان در سال‌ها سازش چه دستاوردی داشته است. البته موفقیتی داشتند به خاطر مقاومت بوده است.


کد مطلب: 492125

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcauunym49no61.k5k4.html?492125

الف
  http://alef.ir