هشدار حافظی نسبت به پلمب کارخانه آسفالت شهرداری تهران

18 آبان 1395 ساعت 12:08


رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران نسبت به عدم ارائه تاییدیه‌های زیست‌محیطی از سوی کارخانه آسفالت شهرداری تهران هشدار داد.

به گزارش ایسنا، رحمت‌الله حافظی صبح امروز پس از استماع گزارش دبیر شورایاری منطقه 18 با اشاره به معضلات زیست محیطی در این منطقه با اشاره به مراکز متعدد دام‌پروری و گاوداری در محلات منطقه 18 از جمله محله صاحب‌الازمان، یافت‌آباد، نوروزآباد و... گفت: تقویت این مراکز غیرقانونی است و باید هرچه سریع‌تر از محدوده شهر تهران خارج شوند و این در حالی است که علاوه بر این موضوعات در ناحیه 3 شاهد ضبح غیربهداشتی دام و طیور هستیم که باید ساماندهی شود.

وی با اشاره به رشد بی‌رویه قهوه‌خانه‌ها در مزارع کشاورزی ادامه داد: گودال‌های معادن شن و ماسه بیش از 130 متر عمق دارند و جالب است بدانید که فاصله رودخانه کن با این گودال‌ها حدود 5 متر است که این مساله زمینه‌ساز مشکلات فراوانی در پی یک بارندگی کوچک می‌شود.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه در محله ولیعصر شمالی شهرداری تهران اقدام به ایجاد پیاده‌راه‌سازی کرده اما سنگ‌های آن شکسته گفت: تعداد پیمانکاران خدمات شهری با آن چیزی که در قراردادها آمده متفاوت است چراکه در قراردادها تعداد 80 نفر قید شده اما در واقع 15 نفرفعال هستند.

حافظی با اشاره به فعالیت بازار آهن در منطقه 18 گفت: 39 هزار متر بازار آهن با فعالیت 9000 واحد تجاری وجود دارد که در ساعت 3 بامداد اقدام به تخلیه آهن می‌کنند که این مساله موجبات نارضایتی شدید مردم محله را فراهم کرده است.

وی با اشاره به معضل تفکیک زباله در تقی‌آباد افزود: شهرداری به جای برگزاری همایش‌های تشریفاتی در برج میلاد که از این خانم و آقا تقدیر می‌کند، برود سرکرده‌های تفکیک زباله در منطقه 18 را پیدا کند و با آنها جلسه بگذارد تا مشکلات معیشتی مردم حل و فصل شود.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ضمن هشدار به کارخانه آسفالت شهرداری تهران در منطقه 18 گفت: یک خط این کارخانه هنوز تاییدیه‌های خود را ارائه نکرده است و در صورت عدم ارائه از طریق کمیته ماده 20 نسبت به پلمب آن اقدام خواهیم کرد.


کد مطلب: 411647

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcay6ny049n6i1.k5k4.html?411647

الف
  http://alef.ir