دست رد کویت به درخواست عربستان برای قطع روابط با ایران

3 شهريور 1394 ساعت 10:24


یک روزنامه چاپ لندن اعلام کرد پس از کشف و ضبط مقادیر زیادی اسحه در کویت، عربستان و اعضای شورای همکاری از این کشور خواسته‌اند روابط خود با ایران را قطع کند اما کویت نپذیرفته است.

به گزارش فارس، روزنامه «رأی‌الیوم» چاپ لندن از منابع موثق در خلیج فارس اعلام کرد عربستان سعودی و برخی دیگر از اعضای شورای همکاری از کویت خواسته‌اند روابط خود را با ایران قطع کند اما کویت با این درخواست مخالفت کرده است.

بر اساس گزارش مذکور، این درخواست عربستان پس از بازداشت یک تیم به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات مطرح شده و کویت از عملی کردن درخواست مذکور عذرخواهی کرده است.

حدود دو هفته پیش مقادیر زیادی اسلحه در کویت کشف و انگشت اتهام کشورهای عربی به سمت ایران و حزب‌الله نشانه رفت.

بر اثر اعلام این خبر، موج تبلیغات ضد ایرانی بزرگی در مطبوعات خلیج فارس بخصوص در کویت آغاز شد و برخی کویت را به مماشات با ایران متهم کردند.

این موج ضد ایرانی به جایی رسید که «احمد جارالله» سردبیر روزنامه کویتی «السیاسه» که سیاست ضد ایرانی و ضد مقاومت دارد، و همچنین روزنامه «القبس» این کشور در گزارشی به قلم «محمد عبدالمحسن المقاطع»، خواستار تشدید مواضع سیاسی کشورهای عربی علیه ایران شدند و از اعضای شورای همکاری خلیج فارس خواستند تا سفرایشان را از تهران خارج کنند.


کد مطلب: 290869

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb0gb59rhb9wp.uiur.html?290869

الف
  http://alef.ir