کودکان یک ساله روزانه به چه میزان آب نیاز دارند؟

17 مرداد 1396 ساعت 11:38


کودکان زیر یک سال بیشتر مایعات مورد نیاز خود را از شیرمادر دریافت می کنند اما بعد از تولد یک سالگی، نوشیدن آب بخشی از رژیم غذایی روزانه کودکان محسوب می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، کودکان زیر یک سال بیشتر مابعات مورد نیاز خود را از شیرمادر دریافت می کنند اما بعد از تولد یک سالگی، نوشیدن آب بخشی از رژیم غذایی روزانه کودکان محسوب می شود. کودک همچنان به طور روزانه شیر و حتی آب میوه می نوشد اما دریافت آب به طور روزانه به او کمک می کند تا به مزه ها عادت کند، همچنین ممکن است کودک برای رفع عطش خود نوشیدنی شیرین یا طعم داری بخواهد.

مقدار آب مورد نیاز

کودکان ۱ تا ۳ سال روزانه به ۱.۳ لیتر مایعات نیاز دارند. البته به این معنا نیست که کودک نوپا به این میزان حجم از آب به طور روزانه احتیاج دارد، بلکه حدود ۲۰ درصد از نیاز مایعات روزانه کودکان نوپا از موادغذایی تامین می شود. یک کودک یک ساله باید روزانه بین ۴۷۳ تا ۷۰۹ میلی لیتر شیر بنوشد، همچنین به طور روزانه تقریبا به ۳۲۵ تا ۵۶۱ میلی لیتر آب نیاز دارد.

آب دادن به کودک

یک راه مناسب برای اطمینان از تامین نیاز مایعات روزانه کودکان نوپا این است که همراه غذا به کودک شیر داده و در زمان های بعدی به او آب دهید. کودک یک ساله ممکن است قادر به گفتن زمان تشنگی خود نباشد بنابراین سعی کنید در صورت بیداری کودک در طول روز یا بیداری در شب، ساعتی یک بار مقداری کمی به او آب دهید.

نگرانی از دهیدراته شدن (کم آبی بدن)