هشداربه خریداران بازی‌ ازفضای مجازی

31 خرداد 1394 ساعت 21:22


پليس فضای تبادل اطلاعات در مورد خرید بازیهای آنلاین از شبکه های اجتماعی مبتنی بر موبايل، به کودکان و نوجوانان هشدار داد.

به گزارش مهر، پلیس فتا اعلام کرد: امروزه خرید و فروش اکانت بازی های رایانه ای در دنیای مجازی با اقبال زیادی مواجه و به امری عادی تبدیل شده است، به طوری که برخی از کاربران با ایجاد اکانت کاربری و رساندن بازی به مرحله ای که برای کاربران جذابیت لازم را داشته باشد، مبادرت به فروش اکانت کاربری خود می کنند و کاربران علاقمند زیادی وجود دارند که حاضر اند با خرید اکانت های مراحل بالاتر سریعتر به مرحله پایانی بازی برسند؛ به همین دلیل برخی افراد سودجو و فرصت طلب با انتشار موارد خلاف واقع و انجام تبلیغات فریبنده از خریداران اکانت های بازی ها که معمولاً کودکان و نوجوانان هستند، سوءاستفاده کرده و از آنان کلاهبرداری می کنند.

پلیس فتا به خانواده ها توصیه کرد : نظارت کافی بر فعالیتهای سایبری کودکان و نوجوانان خود اعمال کنند تا فرزندانشان در دام مجرمان سایبر ، گرفتار نشوند؛ همچنین به کاربران نوجوان توصیه می شود که مراقب افراد شیاد و کلاهبردار، هنگام خرید و فروش امکانات و تجهیزات مجازی در بازی رایانه ای باشند.

براساس این اعلام، پلیس فتا از کاربران خواست: برای خرید اکانت های بالاتر بازی ها، از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند و از خرید اکانت ها از کاربران شبکه های اجتماعی پرهیز کنند چرا که فروشندگان شبکه های اجتماعی قابل اعتماد نیستند و احتمال اینکه جزء مجرمان سایبری باشند دور از انتظار نیست.

پلیس فتا درباره دانلود این بازی ها نیز اعلام کرد: بعضی هکرها با انتشار نسخه های جعلی بازی که حاوی ویروس و بدافزار است بر روی اینترنت قصد آسیب رساندن به کاربرانی را دارند که برای دریافت این بازی ها پولی پرداخت نمی کنند و به صورت غیر مجاز این بازی ها را دانلود می کنند که این امر می تواند زمینه سرقت اطلاعات مهم کابران را فراهم کند.

کاربران در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی می توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.


کد مطلب: 277729

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb5zb59rhbzzp.uiur.html?277729

الف
  http://alef.ir