مشاور سابق بوش: ترامپ مولر را اخراج کند، پنس چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا خواهد شد

28 خرداد 1396 ساعت 19:04


حقوقدان ارشد سابق کاخ سفید هشدار داد که چنانچه دونالد ترامپ اقدام به اخراج 'رابرت مولر' بازرس ویژه تحقیق در باره ارتباطات جرد کوشنر داماد ترامپ با روسیه بنماید، خیلی زود مایک پنس، چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی'هیل'(TheHill)باانتشاراین خبر افزود: این هشدار را 'ریچارد پینتر' (Richard Painter) حقوقدان سابق کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر در حساب توییتری خود نوشت.

بنابراین گزارش پینتر درتوییتر نوشته است، آن چنان که در فاکس نیوز به نظر می رسد، موردی برای اخراج مولر فراهم می کنند که اگر این اتفاق روی دهد، مایک پنس به زودی چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد.

تارنمای خبری هیل نوشت: هشدار این حقوقدان سابق کاخ سفید در پی ابراز تردیدهای دونالد ترامپ و اطرافیان وی درخصوص توانایی های مولر برای انجام تحقیقاتی منصفانه درخصوص نقش روسیه درانتخابات 2016 آمریکا و احتمال ارتباط بین ستاد انتخاباتی ترامپ و روس ها، مطرح می شود.

 این هشدار در حالی مطرح می شود که اخراج جیمز کومی رئیس سابق اف.بی.آی از سوی رئیس جمهوری امریکا که درهمین مورد تحقیق می کرد ، جامعه سیاسی آمریکا را شوکه کرد و هم اکنون چند کمیته حقیقت یاب در کنگره سرگرم تحقیق دراین زمینه هستند.
جیمزکومی در یادداشتی در ماه فوریه گذشته گفته بود که شخص رئیس جمهوری آمریکا از وی خواسته است تا موضوع تحقیق مرتبط با ژنرال 'مایکل فلین' که با سفیر روسیه دیدارهایی داشته است، را فراموش کنم، امری که از سوی کنگره آمریکا به عنوان ایجاد مانع در تحقیقات اف.بی.آی تلقی می شود.

در پی اخراج جیمز کومی و انتصاب رابرت مولر به عنوان بازرس ویژه جهت تحقیق درمورد معاملات مالی و تجاری جرد کوشنر، داماد ومشاور دونالد ترامپ اعضای کنگره از آن استقبال کردند.
این درحالی است که درمورخ 23 خردادماه کاخ سفید درخصوص موضوع تحقیق توسط رابرت مولر واکنش نشان داد و «سارا هاکبی ساندرز» سخنگوی کاخ سفید گفت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قصد ندارد «رابرت مولر» مسئول ویژه تحقیقات درباره روسیه را اخراج کند.

سخنگوی کاخ سفید دراین باره گفته بود: در حالی که رئیس جمهوری از حق اخراج برخوردار است اما این کار را نخواهد کرد.
این اظهارات کاستن از گمانه زنی ها درباره تصمیم ترامپ برای اخراج مولر بود که می توانست اقدامی سیاسی جنجال برانگیزی باشد که مناقشات را درباره دولت آمریکا افزایش دهد.

روزنامه واشنگتن پست پیشتر درگزارشی اعلام کرده بود که رابرت مولر دادستان ویژه درباره تلاش احتمالی درخصوص کارشکنی ترامپ در پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا تحقیقاتی انجام می دهد.
بسیاری از رسانه‌ها پرونده ارتباط احتمالی ترامپ با روسیه را درکنار بزرگترین رسوایی‌های تاریخ آمریکا از جمله ماجرای واترگیت و رسوایی اخلاقی 'بیل کلینتون' چهل و دومین رئیس جمهوری این کشور قرار می‌دهند.


کد مطلب: 484215

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb8abasrhbw5p.uiur.html?484215

الف
  http://alef.ir