کاخ سفید: برجام، رژیم صهیونیستی را امن‌تر کرد

28 مرداد 1395 ساعت 22:00


مقام ارشد کاخ سفید در مصاحبه‌ای تأکید کرد توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ امنیت رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی را افزایش داده است.

به گزارش فارس، «رابرت مالی»، مشاور ویژه باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در امور امنیت ملی و نبرد با داعش در مصاحبه‌ای درباره سیاست خارجی دولت کشورش از جمله مسائل مرتبط با برجام اظهارنظر کرد.

وی در این مصاحبه با «فارن‌پالیسی» اینکه توافق هسته‌ای با ایران به ایجاد تنش در روابط آمریکا با متحدانش در خاورمیانه متحد شده را رد کرد و گفت که برجام به امن‌تر شدن اسرائیل و متحدان عربی این کشور منجر شده است.

«مالی» گفت: «اقدام ما در به چالش کشیدن عرف متعارف درباره نحوه توافق با ایران به ایجاد هراس‌هایی در میان برخی از شریکان ما منجر شد. و ما نباید نگرانی‌های اسرائیل یا عربستان را کم‌اهمیت در نظر بگیریم.»

این مقام کاخ سفید اضافه کرد: «اما ما باید یک سناریوی دیگر را هم در نظر بگیریم و آن ایرانی است که در آستانه ساخت سلاح هسته‌ای بود. گفتن اینکه در آن شرایط (با ایران دارای سلاح) اسرائیل، کشورهای خلیج (فارس) یا خود ما چطور امن‌تر می‌شدیم، کار دشواری است.»

«مالی» در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد آمریکا مطابق آنچه در نشست کمپ‌دیوید وعده داده شده، حمایت‌های تسلیحاتی و نظامی از متحدانش در خلیج فارس را عملی خواهد کرد.

وی گفت: «حمایتی که دولت از طریق نشست کمپ‌دیوید از متحدانمان در خلیج (فارس) عمل آورده به نحوی است که هم اطمینان آنها را افزایش می‌دهد و هم فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران را مهار می‌کند.»


کد مطلب: 382894

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb95bfarhbwwp.uiur.html?382894

الف
  http://alef.ir