دولت ترامپ در پی گنجاندن سپاه پاسداران در لیست سازمان‎های تروریستی است

20 بهمن 1395 ساعت 9:42


خبرگزاری «رویترز» به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کردند که دولت ترامپ در حال آماده‌سازی لایحه‌ای است که سپاه پاسداران را در لیست سازمان های تروریستی قرار دهد.

به گزارش میزان، خبرگزاری «رویترز» به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا گزارش داد که دولت این کشور در حال آماده‌سازی لایحه‌ای است که براساس آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به لیست سازمان های تروریستی خود اضافه کند.

این مقامات ارشد آمریکا در گفت وگو با «رویترز» می‌افزایند که دولت آمریکا در تهیه این لایحه با بسیاری از نهادهای دولتی مشورت کرده که در صورت اجرایی‌شدن می‌تواند تحریم هایی را علیه افراد و سازمان های مرتبط با سپاه پاسداران ایران اعمال کند.

یکی از این مقامات که در فرآیند تهیه این لایحه مشارکت داشته به خبرنگار «رویترز» می‌گوید که دولت جدید آمریکا، ایران را آشکارترین خطر برای منافع آمریکا می‌‌داند و به همین دلیل به دنبال راه‌کارهایی برای مقابله مؤثر با ایران است.

این مقامات آمریکایی همچنین اضافه می‌کنند که دولت ترامپ به سمت لغو توافق هسته‌ای پیش نخواهد رفت چرا که حتی اسرائیل و عربستان سعودی مخالف لغو برجام هستند.

«رویترز» در پایان به نقل از مقامات ارشد دولت ترامپ درباره هدف اصلی از اقدامات ضد ایرانی دولت آمریکا می‌نویسد که دولت ترامپ برجام را پاره نمی‌کند، در عوض تلاش خواهد کرد که ایران را به خاطر حمایت از  نیروهای انصارالله یمن، حزب‌الله لبنان، نیروهای مردمی عراق و بحرین و همچنین حملات سایبری علیه عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس مجازات کند.
 


کد مطلب: 443599

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb9fba9rhbasp.uiur.html?443599

الف
  http://alef.ir