گلایه معاون وزیر خارجه روسیه از کارشکنی غرب در اجرای برجام

25 دی 1395 ساعت 21:26


معاون وزیر خارجه روسیه از کارشکنی برخی کشورهای غربی در اجرای برجام و گفت‌وگوهای پسابرجامی گله و بر عزم روسیه برای تامین منافع ایران در روند اجرای برجام تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه روز جمعه با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد.

در این ملاقات ریابکوف از طرف دولت و ملت روسیه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران را تسلیت گفت و در ادامه راجع به روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر شد.

معاون وزیر خارجه روسیه همکاری‌های دو کشور را خوب توصیف کرد، ولی ظرفیت‌های موجود را بیشتر از این بیان داشت.

وی از کارشکنی برخی کشورهای غربی در اجرای برجام و گفت‌وگوهای پسابرجامی گله و بر عزم روسیه برای تامین منافع ایران در روند اجرای برجام تاکید کرد.

ریابکوف با اشاره به برنامه ریزی برای سفر حسن روحانی به مسکو، تلاش بیشتر برای تهیه اسناد مهم از جمله یادداشت تفاهم لغو روادید گردشگری گروهی و موافقتنامه تاسیس رایزنی فرهنگی روسیه در ایران را خواستار شد.

وی همچنین همکاری دو کشور را راهبردی و تلاش سایر کشورها برای تاثیر گذاری منفی بر آن را بی فایده دانست.

سنایی نیز ضمن تشکر از ابراز همدردی مقامات و مردم روسیه با درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و با اشاره به نمونه‌هایی از همکاری‌های دو کشور از جمله همکاری‌های هسته‌ای و همکاری در ساخت نیروگاه‌های حرارتی در ایران، از حمایت‌های روسیه در روند اجرای برجام تشکر کرد و توسعه همکاری‌های همه جانبه را اراده روسای جمهور دو کشور دانست.


کد مطلب: 435093

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb9sbafrhbfgp.uiur.html?435093

الف
  http://alef.ir