حکم ظالمانه برای «ژان والژان» عراقی!

11 ارديبهشت 1396 ساعت 19:51


صدور حکم حبس به مدت یازده سال برای متهم به سرقت شیر خشک کودک در منطقه کردستان عراق، خشم و غضب عراقی ها را به دنبال داشت.

به گزارش العالم، پایگاه عراقی السومریه، یکی از نزدیکان شخص محکوم اظهار داشت: دادگاه منطقه کرمیان، ع . م را به علت ربودن چند قوطی شیر خشک به مدت یازده سال به حبس محکوم کرد.

وی افزود که اوضاع مالی وخیم این فرد، وی را وادار به سرقت قوطی های شیرخشک فرزند شیرخواره اش کرده است.


شهروندان منطقه کردستان عراق، به شدت از مقامات این منطقه انتقاد کردند و رسیدگی به وضعیت اهالی این منطقه و محاکمه و مجازات سارقان ثروت های این منطقه را خواستار شدند.


اکبر افزود که ع. م ، از 30 سال پیش کارمند شهرداری شهر کفری است و حقوق ماهیانه وی 300 هزار دینار است و وی دارای چهار فرزند است و در مسکن اجاره ای زندگی می کند.
وی افزود تصمیم اداره محلی منطقه کردستان در قطع نیمی از حقوق کارکنان این منطقه باعث وخامت اوضاع معیشتی اهالی این منطقه شده است.


وی همچنین گفت که تصمیم دادگاه عادلانه نیست و دادگاه باید شرایطی را که متهم را مجبور به سرقت کرده، درنظر بگیرد.


وی ادامه داد صدها نفر درارتباط با مسائلی مانند قتل و سرقت متهم شده اند اما هیچ کسی به دنبال محاکمه و مجازات آنان نیست.
«صباح علی» فعال مدنی در شهر کفری گفت که تصمیم دادگاه بسیار ظالمانه است و این شهروند، به علت بحرانی که مسئولان اداره منطقه کردستان ایجاد کرده اند و شهروند باید مالیات آنرا بپردازد، به سرقت دست زده است.


وی از دادگاه ها و دادستانی کل خواست به جای مجازات افراد فقیرکه قربانی سیاست های اشتباه مسئولان اداره منطقه کردستان عراق هستند، به سرعت برای محاسبه و مجازات مسئولان و باندهای مافیایی که نفت را می فروشند و اموال ملت را به سرقت می برند، وارد عمل شوند.
دراین حال، فعالان فیس بوک، نیز نارضایتی خود را از صدور این حکم اعلام کرده و آنرا ظالمانه خواندند.


کد مطلب: 467593

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb9zbafrhb0sp.uiur.html?467593

الف
  http://alef.ir