استان برتر کشور در کاهش تلفات جاده‌ای

26 مهر 1395 ساعت 20:41


مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل گفت: با گزاشات به دست آمده استان رتبه نخست کشور را در کاهش تلفات جاده‌ای به دست آورده است.

به گزارش تسنیم٬ خلیل محبت‌خواه عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت تصادفات جاده‌ای اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل توانسته است در سال 94 با کاهش 15 درصد از تلفات جاده‌ای رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دهد و ما امیدواریم امسال نیز بتوانیم با کاهش تلفات جاده‌ای در این استان رتبه برتر کشوری را کسب کنیم.

وی افزود: با گزارشات به دست آمده در سطح استان اردبیل 48 نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده که در حال حاضر توانسته‌ایم 22 نقطه آن را رفع حادثه کنیم و برای رفع حادثه کردن 26 نقطه دیگر نیازمند 84 میلیارد تومان اعتبار هستیم که امیدواریم پس از تامین این اعتبار بتوانیم اقدامات مربوط به رفع حادثه‌خیز شدن این نقاط را انجام دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: اهداف اصلی ما ارتقای راه‌های استان و احداث آزادراه است که هم‌اکنون در چهار محور سراب به اردبیل اردبیل به آستارا در نظر گرفته شده ‌و به طور حتم با آزادراه کردن این محورها می‌توانیم بسیاری از ترافیکها را به خصوص در گردنه حیران کاهش دهیم.

محبت‌خواه بیان کرد: با برنامه‌های انجام شده عملیات ساخت راه اصلی به طول 65 کیلومتر از شهر شال‌ماجوران خلخال تا ماسوله شروع می‌شود که نیازمند 80 میلیارد تومان اعتبار است و تکمیل این پروژه نیز به مدت دو سال زمان نیاز دارد که بتوانیم راه استان اردبیل را از شهرستان خلخال به گیلان متصل کنیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم با همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه بتوانیم در آینده‌ای نزدیک اقدامات مربوط به کنترل ترافیک را به طور کامل در استان اردبیل پیاده‌سازی کنیم.


کد مطلب: 403340

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbafbagrhbgfp.uiur.html?403340

الف
  http://alef.ir