هلاکت سرکرده های داعش در موصل عراق

27 بهمن 1395 ساعت 23:46


منابع خبری شامگاه چهارشنبه گزارش دادند که شماری از سرکرده های داعش از جمله والی داعش در موصل و مسئول اطلاعات این گروه تروریستی در حملات هوایی ارتش عراق در بخش غربی موصل کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، 'حقی اسماعیل عوید' ملقب به ابو احمد از سرکرده های داعش در موصل به همراه شماری از عناصر این گروه تروریستی، در حمله هوایی جنگنده های عراق به بخش غربی شهر موصل کشته شدند.
پایگاه خبری موازین عراق نیز گزارش داد که 'ابو مها' مسئول اطلاعات گروه تروریستی داعش در نینوا، 'حمادی احمد سماق' مسئول نقل و انتقال مالی داعش، 'حامد احمد ابراهیم ' ملقب به ابو عووف المصلاوی والی موصل نیز در حمله هوایی جنگنده های عراقی در غرب موصل کشته شدند.
پیش تر نیز رسانه های عراقی از هلاکت سیف عبدو ملقب به امیر الجزیره از سران داعش در موصل خبر داده بودند.
در حال حاضر به منظور آماده شدن برای شروع عملیات آزادسازی بخش غربی موصل، نیروی هوایی عراق و توپخانه های ارتش این کشور بطور متمرکز اهداف مشخص، شامل مقرها و محل تجمع سرکرده های داعش، در مناطق غربی موصل را هدف قرار می دهند.
نیروهای نظامی و الحشدالشعبی از 17 اکتبر 2016 ( 26 مهرماه) عملیات آزادسازی موصل از حضور گروه تروریستی داعش را آغاز کردند و با آزادسازی بخش شرقی شهر با پیشرفت قابل توجهی همراه بودند.


کد مطلب: 446136

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbf0ba0rhba8p.uiur.html?446136

الف
  http://alef.ir