کرملین: آمریکا از ارائه شواهد درباره حمله هکری خودداری می‌کند

1 دی 1395 ساعت 20:30


دیمیتری پسکوف سخنگوی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: آمریکا برای اثبات ادعای حمله هکری روسیه به این کشور هیچ گونه مدرک و شواهدی ارائه نکرده است.

به گزارش ایرنا، پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: آمریکا تا کنون چندین بار روسیه را به سازماندهی حملات هکری به سازمان های این کشور متهم کرده، اما همچنان از ارائه شواهد برای اثبات این ادعا خودداری می کند.

بنا به اعلام خبرگزاری ایتارتاس، پسکوف در مورد اخبار برخی رسانه ها مبنی بر اینکه باراک اوباما با استفاده از خط ویژه تلفنی در ماه اکتبر در مورد حمله هکری به آمریکا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت وگو کرده است، اظهار کرد: چنین گفت وگویی انجام گرفته است. خط ویژه تلفنی میان روسیه و آمریکا معمولا در مکالمات تلفنی سران دو کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

وی یادآوری کرد که اوباما در چند مورد به حملات هکری روسیه به آمریکا اشاره کرد، اما طرف روسی نتوانست توضیحات معقولانه ای در باره این اتهام از رئیس جمهوری آمریکا بگیرد.

پسکوف گفت: به همین دلیل این اتهامات بی اساس بوده و هیچ گونه شواهد و مدارکی برای اثبات آن ارائه نشده است.

وی در مورد روابط روسیه و آمریکا گفت: روابط دو کشور در شرایط ناگوار قرار دارد و بی اعتمادی شدید بر آن حاکم است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: ولادیمیر پوتین می خواهد روابط روسیه و آمریکا از این وضعیت خارج شود.

رسانه های روسی امروز با استناد به یک گزارش شبکه تلویزیونی ان.بی.سی آمریکا به نقل از مقام های معرفی نشده این کشور اعلام کردند که اوباما سه ماه پیش در گفت وگویی تلفنی با پوتین با استفاده از خط تلفنی ویژه در مورد حملات هکری به طرف روسی هشدار داده بود.

در این گزارش ها گفته شد که اوباما خاطرنشان کرده با مداخله سایبری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار جدی برخورد می کند.
بر اساس گزارش رسانه ها، رئیس جمهوری آمریکا به قوانین بین المللی از جمله بکارگیری نیروی نظامی در عرصه سایبری اشاره کرده و در این مورد به رئیس جمهوری روسیه هشدار داده بود.

در ماههای اخیر مقام های آمریکایی دولت روسیه را متهم کرده اند که حملات هکری به سامانه رایانه ای حزب دمکرات آمریکا و سیستم ثبت نامی رای دهندگان انتخابات این کشور را سازماندهی کرده است که مقام های روس این ادعاها را رد کرده و بی اساس خوانده اند.


کد مطلب: 426732

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbf0ba5rhb5zp.uiur.html?426732

الف
  http://alef.ir