یادبود ژاپنی‌ها هم برای عباس کیارستمی

18 آبان 1395 ساعت 14:27


شرکت ژاپنی پخش‌کننده فیلم‌های کیارستمی در ژاپن و تهیه‌کننده‌ی آخرین اثر این فیلم‌ساز «مثل یک عاشق»؛ برنامه‌ای 9 روزه برای بزرگداشت این فیلم‌ساز فقید برپا کرد.

به گزارش ایسنا، شرکت پخش و تولید فیلم «یورواسپیس» که بیشتر از 20 سال پخش کننده همه فیلمهای کیارستمی در سراسر ژاپن بوده و تهیه‌کننده آخرین کار او «مثل یک عاشق» بود، مراسم یادبودی را به‌مدت ٩ روز در محل سینمای خود در توکیو برگزار کرد.

«هوری کوشی» تهیه‌کننده و رئیس این شرکت معتبر پخش که از دوستان نزدیک عباس کیارستمی است، این برنامه را «مراسم ترحیم» کیارستمی خواند.

در این برنامه ٢١فیلم کوتاه بلند و سه مستند که برای کیارستمی ساخته شده بود به نمایش درآمد که مورد استقبال قرار گرفت،همزمان کتاب‌ها و عکس‌هایی که زنده‌یاد کیارستمی به دوستان خود در ژاپن هدیه کرده بود هم به‌ نمایش گذاشته شد.
 
سخنرانی میاساکو (نقاش ژاپنی) (که تاکنون دو نمایشگاه عکس و نقاشی مشترک با کیارستمی در توکیو برگزار کرده بود) و اراکاوا- شاعر و استاد ادبیات (درباره شعر در سینمای کیارستمی) و حامد بهداد (درباره‌ی سینمای کیارستمی و بازیگر، نابازیگری) از دیگر برنامه‌های یادبود کیارستمی در ژاپن بود.

مراسم یادبود از ١٩ تا ٢٧ اکتبر (اوایل آبان ماه) برپا شد و شهره گلپریان نیز برای برپایی این برنامه همکاری داشت.
 


کد مطلب: 411738

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbf8bawrhb8zp.uiur.html?411738

الف
  http://alef.ir