هاشمی دست به کار شد؛

ضرب‌الاجل درباره حقوق‌های نامتعارف

بخش اجتماعی الف، 18 تیر 95

18 تير 1395 ساعت 13:40

وزیر بهداشت معاون توسعه مدیریت و منابع را مکلف به تشکیل کارگروهی به منظور رسیدگی به این موضوع کرد.


پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر و بیانیه رییس جمهور در خصوص حقوق‌های غیر متعارف در برخی دستگاه‌ها، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاون توسعه مدیریت و منابع را مکلف به تشکیل کارگروهی به منظور رسیدگی به این موضوع کرد.

بنابر اعلام وب‌دا، دکتر سیدحسن هاشمی در این ابلاغ از دکتر صدرالسادات خواسته است تا ضمن تشکیل کارگروهی، بررسی‌های لازم در پرداختی‌های صورت گرفته، انجام شود و حداکثر طی ۲۰ روز، نتیجه به وی اعلام شود.

در متن ابلاغیه وزیر بهداشت آمده است:

«جناب آقای دکتر صدرالسادات
معاون محترم توسعه مدیریت و منابع

با سلام
با عنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر و بیانیه اخیر رییس جمهور محترم در خصوص پرداخت های غیر قانونی و غیر متعارف و تاکید ایشان مبنی بر اصلاح نظام اداری و شفاف نمودن تصمیمات در چارچوب مفاد بیانیه مذکور، ضرورت دارد ضمن تشکیل کارگروهی با مسئولیت جنابعالی و همکاری دستگاه های نظارتی در چارچوب موارد زیر حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز، بررسی‌های لازم انجام گرفته و نتیجه به اینجانب ارائه شود:

- بررسی تخلفات احتمالی در پرداخت‌های صورت پذیرفته از حیث انطباق با قوانین و مقررات ملاک عمل.
- برخورد جدی و قاطع با متخلفین احتمالی در مواردی که به تشخیص کارگروه، غیر قانونی بودن پرداختی‌ها احراز شده و معرفی متخلفین به مراجع و محاکم قضایی برای رسیدگی و برخورد قانونی.
- پیشنهاد اصلاح قوانین و مقررات مرتبط با توجه به حساسیت حوزه سلامت و تاکید بر تسهیل و تضمین دسترسی مردم شریف ایران به خدمات نظام سلامت و ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم.

در این راستا ضرورت دارد ضمن به رسمیت شناختن مطالبه مردم به عنوان ناظر اصلی و تعهد به پاسخگویی صریح، شفاف و شجاعانه به افکار عمومی از هرگونه حاشیه سازی و شتاب زدگی پرهیز و با دقت نظر، آسیب شناسی لازم معمول و راهکارهای اجرایی ارائه گردد.

بدیهی است در انجام این وظیفه حساس، انتظار می‌رود رعایت اخلاق اسلامی، حقوق شهروندی و در امان بودن حیثیت افراد بویژه قبل از احراز تخلف یا جرم توسط مراجع ذیصلاح اداری و قضایی، سرلوحه اقدامات اعضای محترم کارگروه قرار گیرد


کد مطلب: 370130

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbfgbfgrhbz8p.uiur.html?370130

الف
  http://alef.ir