قیمت مناسب نفت برای اوپکی ها

19 بهمن 1395 ساعت 23:47


وزیر نفت با بیان اینکه اکثر اوپکی ها بر روی نفت ۶۰ دلاری رضایت دارند، گفت: با ادامه روند کاهش تولید نفت اوپک و غیراوپک، عرضه و تقاضا در بازار به تعادل می رسد.

به گزارش مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز در نشستی مشترک با نلسون مارتینز وزیر نفت و خانم «دلسی رودریگز» وزیر امورخارجه ونزوئلا در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسشی که وضعیت کاهش تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: پایبندی کشورهای اوپک و غیر اوپک به کاهش تولید نفت خوب بوده و امیدواریم کشورهای غیرعضو اوپک هم به اعدادی هم که توافق شده برای کاهش تولید نفت، عمل کند.

وزیر نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی عکس العمل بازار نفت به کاهش تولید نفت اوپک و غیراوپکی ها مثبت بوده است پیش بینی می کنیم با ادامه این روند وضعیت عرضه و تقاضا در بازار نفت به تعادل برسد و حتی حجم ذخایر تجاری نفت کشورها هم کاهش یابد.

این عضو کابینه دولت در پاسخ به پرسش دیگر که پیش بینی می کنید پس از گذشت دوره شش ماه طرح کاهش عرضه تولید نفت کشورهای اوپک وغیرعضو اوپک هم تمدید شود اظهار داشت: در شرایط فعلی نمی توانیم در باره این موضوع اظهار نظر کنیم اما قطعا با گذشت زمان درباره ادامه روند فعلی و تمدید کاهش تولید نفت کشورهای تصمیم کنیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری که آیا کشورهای عضو اوپک از قیمت نفت ۶۰ دلاری رضایت دارند هم بیان کرد: اکثر کشورهای عضو اوپک  بر روی قیمت نفت۶۰ دلاری رضایت دارند و با گذشت بیشتر زمان می توان در مورد وضعیت آتی بازار نفت ارزیابی دقیق تری داشته باشیم.


کد مطلب: 443508

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbgfbawrhbasp.uiur.html?443508

الف
  http://alef.ir