گزارش متفاوت ایندیپندنت از ارتش روسیه

3 بهمن 1395 ساعت 22:30


کاهش بودجه نظامی در انگلیس و ناتوانی در شکل دادن کمیت لازم موجب نگرانی محافل نظامی این کشور شده است.

به گزارش فارس، تنها یگان رزمی موجود ارتش انگلیس در نبرد با دشمنی چون روسیه ظرف «یک بعد از ظهر» نابود می‌شود.

روزنامه «ایندیپندنت» در شماره امروز (یکشنبه) خود به نقل از یک اندیشکده انگلیسی گزارش داد که کاهش شدید بودجه موجب شده تنها یک تیپ جنگی برای ارتش انگلیس باقی بماند.

بر این اساس، کاهش قابلیت‌های ارتش انگلیس مانع از استقرار یک واحد رزمی از این کشور شده و این موضعی است که نیروهای حال حاضر و بازنشستگان ارتش در نشست دو روزه‌ای که سال ۲۰۱۶ برگزار شد، بدان پرداخته و قابلیت‌های رزمی کشور در صورت ورود به چند سناریوی محتمل و نبرد مستقیم با یک کشور را مورد ارزیابی قرار دارند.

در این گزارش با اشاره به روابط نه چندان مساعد بین انگلیس و روسیه آمده است: در صورت بروز یک جنگ ارتش تنها می‌تواند در همان روز ۵ تا ده هزار نیرو جمع آوری کند.

این در حالی است که این یگان قرار است در سال‌های آتی بین سی هزار تا پنجاه هزار نفر افزایش نیرو داشته باشد. نیروی هوایی انگلیس نیر قادر نیست وسایل زرهی سنگین چون تانک را جابجا کند.

در انتهای این مطلب با اشاره به تفاوت نبردهای ضد تروریست تا نبردهای تمام عیار آمده است: ارتش انگلیس در سال‌های اخیر بر نبردهای ضد تروریستی به ویژه در افغانستان تمرکز کرده اما این کشمکش‌ها در قیاس با نبردهای تمام عیار علیه دشمنان مجهز نیاز به نیروهای رزمی متفاوتی دارند.


کد مطلب: 437901

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbgzba8rhbf9p.uiur.html?437901

الف
  http://alef.ir