افزایش دیدگاه منفی مردم روسیه نسبت به ترامپ

13 مرداد 1396 ساعت 19:20


بعد از امضای قانون تحریم‌ها، میزان محبوبیت "دونالد ترامپ" در میان مردم روسیه از ۲۲ درصد (در ماه ژوئن) بازهم کاهش یافته و به ۱۸ درصد رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از سایت خبری-تحلیلی «راس بالت»، نظرسنجی انجام شده از سوی بنیاد سنجش افکارعمومی روسیه نشان داده است که شهروندان روس دیگر "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا را دوست ندارند: 28 درصد از مردم روسیه نظری کاملا منفی نسبت به ترامپ داشته و تنها 18 درصد دیدگاه مثبتی به وی دارند. در این بین 43 درصد از سئوال شوندگان نیز نظر خاصی نسبت به رئیس جمهوری آمریکا ندارند.  

این نظرسنجی نشان می دهد که ظرف مدت یک ماه دیدگاه شهروندان روس نسبت به دونالد ترامپ بشدت منفی شده است: در آخرین نظرسنجی که در تاریخ 10-9  ماه جولای انجام شده بود، 27 درصد از مردم نظر نسبتا مثبتی نسبت به وی داشته و 22 درصد هم نظرشان کاملا منفی بود.

به گفته جامعه شناسان این موسسه، این مسئله به این واقعیت مربوط می شود که لایحه قانونی مربوط به اعمال تحریمهای جدید علیه روسیه در مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا به تصویب رسیده و رئیس جمهوری آمریکا نیز آن را امضاء کرده است .

بطور کلی مردم روسیه، دیگر تمایلات مثبت خویش نسبت به دونالد ترامپ که در ماههای نخست ریاست جمهوری وی داشتند را از دست داده و نظرشان نسبت به وی تغییر کرده است. این مسئله به ناامیدی شهروندان روس نسبت به بروز بهبود روابط آمریکا و روسیه مربوط می شود.

البته بر اساس اطلاعات بنیاد سنجش افکارعمومی روسیه، منفی ترین دیدگاه مردم روسیه نسبت به ترامپ 39 درصد و مربوط به ماه آوریل سال جاری است. در آن زمان دیدگاه مثبت در مورد وی تنها 13 درصد بود. این کاهش محبوبیت شدید به حادثه حمله موشکی آمریکا به پایگاه نظامی الشعیرات در خاک سوریه مربوط می شود. مردم روسیه با توجه به حضور نیروهای نظامی این کشور در خاک سوریه، حساسیت خاصی نسبت به روند اوضاع در این کشور دارند.


کد مطلب: 498553

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbswbafrhb9sp.uiur.html?498553

الف
  http://alef.ir