قدردانی پاپ از ایران

4 آذر 1395 ساعت 15:14


رهبر کاتولیک‌های جهان در کنفرانسی از نقش ایران در گفت‌وگوی بین‌ مسلمانان و مسیحیان تقدیر کرد و از هیأت ایران که در نشست گفت‌وگوی بین مذاهب در واتیکان شرکت کرده بودند، قدردانی کرد.

به گزارش فارس، پاپ فرانسیس در حین کنفرانسی با سازماندهی شورای اسقفی گفت‌وگوی بین مذاهب و سازمان اسلامی فرهنگ و روابط تهران، از آنهایی که از ایران برای حضور در این نشست آمده بودند قدردانی کرد.

شبکه المنار گزارش کرد، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، در این کنفرانس از نقش ایران در گفت‌وگوی بین مسلمانان و مسیحیان تقدیر کرد و با هیأتی از ایران که در دهمین دور از گفت‌وگوهای بین مذاهب و تعامل برادرانه در واتیکان شرکت کرده بودند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان با شادی از نشست ماه ژانویه گذشته خود با «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران یاد کرد و به سفر «شهیندخت مولاوردی» معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده اشاره کرد که به همراه گروهی از اساتید خانم دانشگاه در فوریه 2015 به واتیکان سفر کرده بودند.

رادیو واتیکان گزارش کرد که این دیدار، موجب شد که پاپ فرانسیس دیدگاه مثبتی در خصوص فرهنگ ایرانی پیدا کند.

در حین این نشست دو روزه که روز چهارشنبه به پایان رسید، نخبگان مسلمان و مسیحی چشم‌اندازهای خود را در خصوص «افراط‌گرایی و خشونت به نام اسلام: دلایل طرفداران و مقصران»، «رویکرد منطقی در قبال مذهب: نشانه‌های امید برای بشریت زخمی» و «بشریت و خانه مشترک، سهم مذهب برای داشتن جهانی بهتر» را به اشتراک گذاشتند.

نهمین دور از این گفت‌وگو بین شورای اسقفی و سازمان اسلامی فرهنگ و ارتباطات در دسامبر 2014 در تهران با محور «گفت‌وگو بین مسلمانان و مسیحیان به نفع جامعه» برگزار شد.
 


کد مطلب: 417453

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbszbafrhb8ap.uiur.html?417453

الف
  http://alef.ir