سلاح‌های آمریکایی و اسرائیلی در البغدادی

5 اسفند 1393 ساعت 12:31


خلف الطرموز، عضو شورای استانداری الانبار نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی و عشایر عراقی توانستند در طی عملیات امنیتی خود در منطقه "البوغانم" واقع در شرق الرمادی، سلاح‌های تک تیرانداز دوربین دار ساخت اسرائیل را کشف کنند که داعش از آن استفاده می‌کرده است.

به گزارش ایسنا، بزرگ شیوخ عشایر استان الانبار تاکید کرد: آمریکا عامل اصلی تاسیس داعش است و از آن حمایت مالی و نظامی می‌کند. در همین حال شورای استانداری الانبار اعلام کرد پس از پاکسازی منطقه البغدادی، سلاح‌های ساخت آمریکا و اسرائیل و اروپا به دست آمده است.

به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، عبدالرحمن النمراوی، بزرگ شیوخ عشایر استان الانبار در گفت‌وگویی مطبوعاتی گفت: آمریکا عامل اصلی ایجاد گروه تروریستی داعش در منطقه است و هیاتی که به تازگی به واشنگتن سفر کرد، نمایندگان داعش بودند و در آن سفر خواستار حمایت آمریکا از تروریست‌ها شدند چنان که این موضوع با فرود آمدن هواپیماهای آمریکایی در فلوجه برای کمک‌رسانی، انتقال سلاح و مهمات به داعش به اثبات رسید. النمراوی همچنین بر اهمیت اتحاد و همبستگی عراقی‌ها برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

خلف الطرموز، عضو شورای استانداری الانبار نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی و عشایر عراقی توانستند در طی عملیات امنیتی خود در منطقه "البوغانم" واقع در شرق الرمادی، سلاح‌های تک تیرانداز دوربین دار ساخت اسرائیل را کشف کنند که داعش از آن استفاده می‌کرده است. علاوه بر این در این پاکسازی، سلاح‌های جدید ساخت کشورهای اروپایی و آمریکا نیز به دست آمد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که این اسلحه‌ها از طریق دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای منطقه‌ و جهان وارد عراق می‌شوند.


کد مطلب: 261285

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbw8b5srhb05p.uiur.html?261285

الف
  http://alef.ir