نتانیاهو: اوباما تهدید حیاتی برای اسرائیل است

28 مهر 1395 ساعت 23:47


نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی شخص «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را تهدید حیاتی برای شهرک‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی توصیف کرد.

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا «تهدید حیاتی» برای روند شهرک‌سازی‌های اسرائیل در اراضی اشغالی است.

در حالی که چند هفته بیشتر از امضای توافق بزرگترین بسته حمایت‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی نمی‌گذرد که نتانیاهو در جمع صهیونیست‌های ساکن شهرک «آمونا» در کرانه باختری گفت: «تا پایان دوره ریاست جمهوری اوباما، نه فقط شهرک آمونا بلکه تمام شهرک‌های اسرائیل در خطر حیاتی هستند.»

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» مقامات صهیونیست نگران هستند که اوباما تا قبل از ترک دفتر ریاست جمهوری، قصد داشته باشد راهکاری را برای حل مناقشات فلسطین-اسرائیل اعمال کرده یا حداقل بندهایی از آن را پیش ببرد.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی دستور داده بود به دلیل قرار داشتن شهرک آمونا در اراضی فلسطینیان، این شهرک تخلیه و تخریب شود. البته کابینه رژیم صهیونیستی نیز مصوب کرد که برای صهیونیست‌های ساکن آمونا، شهرک جدیدی شامل 300 واحد در کرانه باختری بسازند تا به آنجا منتقل شوند.


کد مطلب: 404286

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbwaba0rhbg5p.uiur.html?404286

الف
  http://alef.ir