ابهام در استقلال؛ 8 هافبک میانی در تیم منصوریان

17 تير 1396 ساعت 19:39


استقلال در حال حاضر 8 هافبک میانی دارد و باید دید چه آرایشی توسط سرمربی این تیم اتخاذ می شود.

به گزارش ایلنا، سرور جپاروف هافبک ازبکستانی نیم فصل دوم تیم سپاهان که پس از امضای قرارداد با استقلال به دلیل محرومیت این تیم از پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی راهی تیم اصفهانی شد و حالا پس از کش و قوس های فراوان امروز با این تیم برای ادامه همکاری به توافق رسید. این بازیکن با تجربه در لیگ هفدهم باید پیراهن آبی استقلال را بر تن کند.

با آمدن جپاروف دو نکته مهم به وجود می آید. یکی اینکه استقلال جای خالی در لیست خود ندارد و باید یکی از نفرات داخل لیست را خارج کند. به احتمال خیلی زیاد این بازیکن کسی نیست جز هرائر مگویان. مدافعی که منصوریان در فصل جدید روی او حساب باز نکرده است. با رفتن مگویان جا برای سرور باز خواهد شد.

اما نکته اصلی به تعدد هافبک های میانی استقلال برمی گردد. در حال حاضر 4 هافبک دفاعی به نام های امید ابراهیمی، روزبه چشمی، فرشید باقری و امید نورافکن در استقلال حضور دارند. همچنین سه هافبک تهاجمی به نام های داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و مجتبی جباری هم هستند. اضافه شدن جپاروف به استقلال یعنی 8 هافبک میانی.

باید دید منصوریان چه راهکاری را اندیشیده است. ابراهیمی که چند هفته نخست به دلیل مصدومیت در اختیار استقلال نیست. با این حساب یکی از این 8 نفر کم می شود اما علی منصور باید از بین این 7 نفر دو یا سه نفر را داخل زمین قرار دهد.

حالا مهمترین سوال در ذهن هواداران ترکیب و آرایش استقلال در فصل جدید است. این تعدد هافبک و همچنین تعداد کم فورواردهای استقلال می تواند گواه این مساله باشد که آبی ها به احتمال بسیار زیاد با یک مهاجم در لیگ هفدهم به میدان خواهند رفت. یعنی یکی از بین کاوه رضایی و علی قربانی و حتی حسن بیت سعید.

محتمل ترین آرایش برای تیم منصوریان همان سیستم مد روز چند سال اخیر جهان یعنی 1-3-2-4 است. سیستمی که دو هافبک دفاعی و یک هافبک تهاجمی دارد. یعنی از 7 گزینه روی میز سه نفر باید به میدان بروند و دو تای دیگر هم که وینگرها هستند.

مصدومیت محسن کریمی و همچنین داشتن فقط سه دفاع مرکزی این احتمال را به وجود می آورد که منصوریان پست برخی از هافبک های میانی خود را عوض کند. چندی پیش بود که شایعه شد منصوریان به دنبال این است تا از فرشید باقری در پست دفاع آخر بازی بگیرد و یا از بین فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان یکی را در گوشه های زمین به عنوان وینگر قرار دهد.

در بین نفرات موجود چشمی، نورافکن و اسماعیلی و شجاعیان و باقری 25 و کمتر از 25 سال سن دارند. ابراهیمی در آستانه 30 سالگی است و جباری و جپاروف کهنه کار هستند و 34 ساله شده اند. از این 8 نفر 4تا جدید اضافه شده اند و الباقی در تیم فصل قبل هم حضور داشته اند.

انتظار می رود مثلث چشمی، نورافکن و شجاعیان در ابتدا برای استقلال به میدان برود اما با این حال تصمیم گیرنده نهایی منصوریان است. قطعا او فکر این ترافیک شدید را کرده است و چاره ای برای آن دارد. همه هواداران تیم آبی پوش چشم انتظار آغاز لیگ جدید هستند تا تیم نو شده خود را ببینند.


کد مطلب: 490281

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbwgba8rhb95p.uiur.html?490281

الف
  http://alef.ir