عراقچی: آمریکا درباره رفع تحریم‌ها توضیح داد

5 ارديبهشت 1394 ساعت 12:31


مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کشورمان گفت: توضیحات هیئت آمریکایی درباره تحریم‌ها و اقدامات کنگره بسیار مفید بود.

به گزارش تسنیم، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان در گفتگو با شبکه پرس تی‌وی گفت توضیحات هیئت آمریکایی درباره تحریم‌ها و اقدامات کنگره بسیار مفید بود.

عباس عراقچی گفـت: ما بحث بسیار خوبی را به‌خصوص با هیئت آمریکایی داشتیم و از آنها خواستیم که موضع خود را در مورد تحریم‌ها روشن کنند و بگویند که در کنگره چه می‌گذرد. به‌نظر من توضیح هیئت آمریکایی بسیار مفید بود. اکنون ما کار روی تهیه پیش‌نویس برنامه جامع اقدام مشترک را شروع کرده‌ایم. روشن است که در آغاز کار، ما باید درباره چارچوب و شکل چنین پیش‌نویسی صحبت کنیم.

وی افزود: ما پیشرفت‌هایی داشته‌ایم اما این پیشرفت کند بوده است. ما روی سازوکار حل اختلافات کار می‌کنیم. جزئیات درحال بررسی است. ما اهمیت زیادی برای احتمال نقض تعهدات از سوی هر دو طرف به‌خصوص ازطرف مقابل قائل هستیم چون طرف مقابل سابقه خوبی در اجرای تعهداتش ندارد. ما قطعاً این سازوکار را خواهیم داشت تا اگر هرگونه نقضی رخ دهد بتوانیم به این سازوکار مراجعه کنیم و مشکل را حل کنیم و کار به مختومه شدن توافق منجر نشود.

عراقچی موضوع اصلی مذاکرات هسته‌ای ۳روزه در وین را بحث تحریم‌ها دانست و گفت: این بار ما تنها روی موضوع تحریم‌ها کار کردیم و آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها برخی ابهامات درباره لغو تحریم‌ها را حل و فصل کردند و تیم آمریکایی توضیحاتی در این باره داد که بسیار مفید بود.

وی افزود: درباره طرح مصوب کمیته روابط خارجی سنا نیز گفتگوهای مثبتی داشتیم.


کد مطلب: 268477

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbzwb5zrhb0ap.uiur.html?268477

الف
  http://alef.ir