استقبال سازمان ملل از آغاز ٖآتش بس در حلب

29 مهر 1395 ساعت 20:40


نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ضمن استقبال از آتش‌بس در حلب گفت که این آتش‌بس، با طرح ویژه وی فرق دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از آتش‌بس انسانی در حلب که امروز پنجشنبه اجرایی شد، استقبال کرد و در عین حال گفت که این آتش‌بس آغاز اجرای طرح وی برای خروج تروریستهای النصره از حلب نیست.

دی‌میستورا در نشستی خبری در ژنو افزود: سازمان ملل از هرگونه آتش‌بسی در حلب حتی اگر یکجانبه باشد استقبال می‌کند.

وی اظهار داشت: از 11 ساعتی که روسیه به عنوان آتش‌بس اعلام کرده برای آغاز عملیات تخلیه بیماران، مجروحان و انتقال کمکها به محلات شرقی استفاده می‌شود.

دی‌میستورا ابراز امیدواری کرد که این آتش‌بس برای چند روز دیگر تمدید شود.

نماینده ویژه سازمان ملل گفت که ما در سازمان ملل این آتش‌پس را واکنشی مستقیم به درخواستها برای تخلیه بیماران و مجروحان و ارائه کمکهای پزشکی لازم به آنها داخل محلات شرقی حلب می‌دانیم. سازمان ملل از چند هفته قبل در مذاکرات این خواسته را مطرح کرده بود.

وی تاکید کرد: این آتش‌بس، آغاز طرح دی‌میستورا که به دنبال آتش‌بس دائم در حلب است، نیست. ما این طرح را هنوز آغاز نکرده‌ایم بلکه در حال حاضر به دنبال تخلیه مجروحان و بیماران هستیم.

دی‌میستورا گفت که طرحش که روز ششم اکتبر مطرح شده است، مبتنی بر خروج النصره از محلات شرقی حلب است، اما النصره این پیشنهاد را هنوز قبول نکرده است.

آتش‌بس انسانی اعلام شده از سوی روسیه صبح امروز پنجشنبه در حلب اجرایی شد.

قرار است از مدت زمان این آتش بس برای خروج افراد مسلح از محله‌های شرقی و همچنین کمک رسانی به افراد غیر نظامی در این محله‌ها استفاده شود.

پیش از این ستاد مشرک ارتش روسیه اعلام کرده بود که امروز پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 4 عصر در حلب آتش‌بس برقرار خواهد بود.


کد مطلب: 404647

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc00q0m2bqxe8.ala2.html?404647

الف
  http://alef.ir