سناتور آمریکایی: تحریم‌های بیشتر علیه کره‌شمالی بعید است کارایی داشته باشد

15 شهريور 1396 ساعت 9:48


یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی موافقت خود را با دیدگاه رئیس جمهور روسیه درباره بی اثر بودن تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی بیان کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه آمریکایی روز سه شنبه با انتشار توئیتی تاکید کرد: من با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه موافق هستم که تحریم های بیشتر علیه کره شمالی، بعید است کارایی داشته باشد.

پوتین پس از نشستی در چین در سخنانی گفت: دیپلماسی تنها راه حل برای از بین بردن تنش با کره شمالی است.

گراهام افزود: نمی توانید باور کنید که من با ولادیمیر پوتین موافق باشم ولی من با او موافق هستم، تحریم های بیشتر علیه کره شمالی کارایی نخواهد داشت.

باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هم در سخنانی تصریح کرد: هر گونه واکنش آمریکا به آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی، بعید است که شامل قانون تحریم های جدید از سوی کنگره آمریکا باشد.

وی افزود: تنش با کره شمالی آنقدر شدت یافته است که من تصور می کنم برای نمایندگان بهتر است تا منتظر بمانند. من فکر نمی کنم عجله کردن در شرایط کنونی، چیزی باشد که ما به آن نیاز داشته باشیم.

تلویزیون رسمی کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد این کشور روز یکشنبه یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است. مطابق این بیانیه، این بمب می‌تواند به صورت کلاهک روی موشک‌های قاره‌پیما (ICBM) نصب شود.


کد مطلب: 508831

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc14qps2bqx48.ala2.html?508831

الف
  http://alef.ir