طالبان افغانستان حمایت روسیه از این گروه را تکذیب کرد

24 فروردين 1396 ساعت 13:43


گروه طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حمایت تسلیحاتی و تدارکاتی مسکو از این گروه حقیقت ندارد.

به گزارش تسنیم، پس از وزارت خارجه روسیه و سفارت این کشور در کابل، طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ادعاهای مقامات افغان و آمریکایی مبنی بر حمایت روسیه از این گروه حقیقت ندارد.

در این بیانیه آمده است که از مدتی به این طرف برخی از رسانه‌ها مدعی شده‌اند که روسیه به گروه طالبان کمک نظامی می‌کند، طالبان این گزارش‌ها را به شدت رد می‌کند.

طالبان اعلام کرد که آنها هیچ کمک نظامی و یا تدارکاتی از روسیه دریافت نکرده‌اند و در 16 سال گذشته به اثبات رسانده‌اند که به تنهایی در مبارزه با نیروهای اشغالگر پیروز بوده است.

بر اساس بیانیه طالبان، این گروه به نمایندگی از ملت افغانستان و به منظور منافع ملی و برقراری ثبات در این کشور، با همه کشورهای همسایه و برخی از کشورهای منطقه خواستار روابط حسنه هستند، به همین دلیل تفاهم سیاسی با این کشورها یک ضرورت ملی است، اما از هر گونه اقدامی که مخالف اسلام و یا منافع ملی باشد، پرهیز می‌کند.

در ادامه بیانیه آمده است که برخی از رسانه‌ها در تعامل با سازمان‌های اطلاعاتی دست به تبلیغاتی می‌زنند که اذهان عمومی را مغشوش کرده و زمینه را برای دوام اشغال مساعد می‌کند، اما مردم افغانستان شکار این تبلیغات نخواهند شد.

طالبان در حالی این بیانیه را منتشر کرده‌اند که اخیرا موج اتهامات مقامات و نمایندگان افغان به روسیه مبنی بر حمایت مسکو از طالبان تشدید شده است و معاون دوم پارلمان نیز مدعی شد که مدارک و شواهدی از حمایت روس‌ها از طالبان در دست دارد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه افغانستان نیز اعلام کرده بود که اتهامات برخی از مقامات و نمایندگان افغان به هیچ عنوان از موضع رسمی حکومت وحدت ملی نمایندگی نمی‌کند، بلکه کابل-مسکو روابط دوستانه و شفافی را دنبال می‌کنند.


کد مطلب: 462030

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc1iq0x2bqex8.ala2.html?462030

الف
  http://alef.ir