حاجی بابایی: ایرادات مجمع به مصوبات برنامه ششم در صورت تایید شورای نگهبان در مجلس مطرح می‌شود

27 بهمن 1395 ساعت 11:36


رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت که ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبات مجلس در برنامه ششم بعد از اعلام نظر شورای نگهبان در مجلس بررسی می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نظر هیات رئیسه و مجلس این بود که ضمن احترام به مجمع تشخیص مصلحت نظام ایرادات مجمع از طریق شورای نگهبان داده شود و بعد آن را در مجلس بررسی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر باید منتظر بمانیم که شورای نگهبان درباره آخرین اصلاحات مجلس در برنامه ششم و همچنین ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام نظر کند و بعد از آن هر کدام از ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام که شورای آن را تایید کرد در صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت.

حاجی بابایی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه ما برای اولین بار سیاست های کلی برنامه را داشتیم این روال تعریف نشده بود و احتمالا در جریان بررسی بودجه نیز این مساله را خواهیم داشت.

ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبات مجلس در برنامه ششم که به زمینه ایرادات شورای نگهبان تقدیم مجلس شده بود، با مخالفت اعضای کمیسیون تلفیق برنامه مواجه شد و مجلس نیز در جلسه روز گذشته (سه‌شنبه) تنها ایرادات شورای نگهبان به مصوبات برنامه ششم را مورد بررسی قرار داد.


کد مطلب: 445930

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc1pq0x2bq0o8.ala2.html?445930

الف
  http://alef.ir