بازار داغ قاچاق قطعات خودرو

12 تير 1396 ساعت 10:45


رئیس اتاق اصناف ایران گفت: بازار قاچاق قطعات یدکی خودرو و کنترل نشدن ورود این کالاها همچنان داغ است.

به گزارش صدا و سیما، علی فاضلی با اشاره به اینکه مسئولان ذیربط باید نظارت بیشتری بر موضوع واردات قطعات خودرو داشته باشند، افزود: تولید قطعات بی کیفیت در داخل کشور و عرضه آن با نام برندهای معروف از دیگر معضلات بازار قطعات خودرو است.

وی با بیان اینکه بازار قاچاق قطعات یدکی خودرو و کنترل نشدن ورود این کالاها همچنان داغ است، واحدهای بدون پروانه را محل تولید قطعات تقلبی و بی کیفیت دانست و گفت: با توجه به ارتباط این قطعات با جان مردم، مصرف کنندگان باید برای خرید این قطعات به مراکز دارای پروانه کسب مراجعه کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران حجم کم واردات قطعات یدکی خودرو را ناشی از موفقیت تولیدکنندگان داخلی برای تأمین این بازار اعلام کرد و گفت: در مجموعه این نمایشگاه اتحادیه‌های همگن کشوری حضور دارند که در صورت توجه بیشتر به آن‌ها و رعایت استاندارد و تولید باکیفیت می‌توانند رونق بیشتری برای تولید خود ایجاد کنند.

فاضلی همچنین با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اختصاص وام به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل ادامه داد: ۱۰ هزار میلیارد تومان در این طرح به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تحت پوشش اصناف اختصاص می‌یابد که در چند روز آینده به طور رسمی اعلام خواهد شد.


کد مطلب: 488582

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc44q0i2bq4p8.ala2.html?488582

الف
  http://alef.ir