روسیه خواستار توقف حملات آمریکا به نیروهای دولتی سوریه شد

21 خرداد 1396 ساعت 9:47


وزیر خارجه روسیه از همتای آمریکایی خود خواست تا تدابیر جدی برای ممانعت از تکرار حملات آمریکا به نیروهای طرفدار دولت سوریه در خاک این کشور، اتخاذ شود.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکراتی تلفنی با "رکس تیلرسون" وزیر خارجه آمریکا، مخالفت شدید مسکو با حملات آمریکا به نیروهای نظامی طرفدار دولت سوریه را اعلام کرد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف و تیلرسون در این گفتگوی تلفنی، به تبادل نظر در مورد اوضاع سوریه پرداختند و طرف روسی خواستار تدابیر جدی دولت آمریکا به منظور عدم تکرار چنین حوادثی در آینده شد.

طرفین همچنین در خصوص استفاده از کانال‌های موجود برای ادامه تماس‌ها بین مسکو و واشنگتن در جهت حل و فصل بحران سوریه، از جمله با استفاده از روند مذاکرات ژنو و آستانه توافق کردند. علاوه بر این، لاوروف و تیلرسون بر لزوم ادامه رایزنی‌ها در مورد مسائل خاورمیانه، شمال آفریقا و شرق اوکراین تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است، وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در جریان گفتگوهای خود عواقب ناشی از توقف روابط دیپلماتیک برخی کشورهای عربی با قطر را مورد بررسی قرار دادند و سرگئی لاوروف بر مواضع مسکو مبنی بر لزوم حل و فصل این بحران صرفا از طریق گفتگو و آمادگی برای کمک به حل مشکلات در این زمینه، تاکید کرد.

طرفین همچنین مسائل مهم در روابط روسیه و آمریکا، از جمله جدول زمانی تماسهای دوجانبه در آینده را مورد بررسی قرار دادند.


کد مطلب: 481480

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc4sq0x2bq408.ala2.html?481480

الف
  http://alef.ir