ظریف: ایران و پاکستان با یکدیگر روابط راهبردی دارند

31 خرداد 1395 ساعت 19:11


وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تهران و اسلام آباد روابط راهبردی داشته و زمینه همکاری های دو کشور همواره رو به گسترش بوده است.

به گزارش مهر، «نورمحمد جادمانی» سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در پایان مأموریت خود با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و پیرامون آخرین تحولات روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

وی با اشاره به اهمیت روابط دو کشور اظهار داشت: تهران و اسلام آباد روابط راهبردی داشته و زمینه همکاری های دو کشور همواره رو به گسترش بوده است.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز شفای عاجل برای «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان ابراز امیدواری کرد وی هر چه زودتر سلامتی کامل را بدست آورد.

ظریف افزود: روابط دو کشور در تمامی زمینه های دوجانبه ظرفیت گسترش دارد و ما امیدواریم اقدامات لازم برای تحرک بخشیدن به مراودات بانکی با ایجاد ساز و کارهای لازم تسریع گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: روابط دوستانه تهران و اسلام آباد محدودیتی نداشته و ما تلاش های سفیر پاکستان را در مقطع مأموریت خود برای پیشبرد مناسبات مثبت ارزیابی می کنیم و از سفیر جدید پاکستان برای گسترش مناسبات فی مابین نیز استقبال می کنیم.

نور محمد جاد مانی با اشاره به روابط متین تهران و اسلام آباد اظهار داشت : نتایج سفر رسمی روحانی به اسلام آباد در اوائل سال جاری چشم انداز جدیدی از توسعه مناسبات دوجانبه را در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را بین دو کشور متبلور ساخت.

سفیر پاکستان با اشاره به فعالیت های دو کشور برای تحرک بخشیدن به مراودات بانکی خاطرنشان ساخت: ما امیدواریم که رایزنی های بین مقامات دو کشور زمینه تسهیل مراودات بانکی بین دو کشور را هر چه بیشتر تسریع بخشد .


کد مطلب: 364660

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcce0q1x2bqee8.ala2.html?364660

الف
  http://alef.ir