حزب آنگلا مرکل از نخستین آزمون انتخاباتی خود سربلند بیرون آمد

7 فروردين 1396 ساعت 10:14

با برگزاری انتخابات پارلمانی در ایالت زارلند آلمان، که بسیاری آن را محکی برای پیش‌بینی انتخابات سپتامبر امسال می‌دانند، حزب آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور به راحتی پیروز شده است.


به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، حدود ۸۰۰ هزار رای دهنده واجد شرایط می توانستند رای خود را برای انتخاب ۵۱ کرسی مجلس کوچک‌ترین ایالت آلمان به صندوق‌ها بریزند.

مرکل قصد دارد برای دور چهارم صدراعظمی هم نامزد شود اما تحت فشار رقبای خود به ویژه از جناح چپ است.

روز یکشنبه حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان (سی.دی.یو) موفق شد با کسب حدود ۴۱ درصد آرا در ایالت زارلند در برابر نزدیک‌ترین رقیبش یعنی حزب سوسیال دموکرات (اس.پی.دی) که حدود ۳۰ درصد آرا را کسب کرد، به راحتی پیروز شود.

با ورود مارتین شولتز از حزب چپ‌گرای سوسیال دموکرات آلمان و افزایش محبوبیت او در هفته‌های اخیر، اکنون مرکل و حزبش برای پیروزی در انتخابات ۲۴ سپتامبر، احساس خطر می‌کنند.

با وجود این، انتخابات امروز در ایالت کوچک زارلند که تنها حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد، برای بسیاری محکی برای تمایل رای دهندگان بود.

انتخابات آلمان با توجه به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا و قوی‌تر شدن جریان‌های ملی‌گرایانه در نقاط مختلف اروپا، امسال با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود.

انتهای پیام


کد مطلب: 456965

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcceeq0p2bqpo8.ala2.html?456965

الف
  http://alef.ir