المنار مدعی شد: پس از ایران، عربستان بزرگ‌ترین تهدید برای امارات است

24 خرداد 1396 ساعت 16:01


یک رسانه عربی مدعی شد که پس از هک شدن پست الکترونیکی سفیر امارات در واشنگتن سندی مربوط به شورای عالی امنیت امارات پیدا شده است که نشان می‌دهد ایران و عربستان بزرگ‌ترین تهدید برای امارات به شمار می‌روند.

به گزارش ایسنا، المنار در گزارشی مدعی شد که پست الکترونیکی سفیر امارات در واشنگتن هک شده است و در آن سندی مربوط به شورای عالی امنیت امارات یافت شده است. بر اساس این سند هزاع بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات در نامه‌ای به سازمان امنیت امارات و دیگر سازمان‌های امنیتی در خارج از کشور که سفارت‌های امارات از طریق وزارت خارجه و به نمایندگی از انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه آنها را اداره می‌کنند، خواستار تحقیق و جمع‌آوری اطلاعاتی در مورد برخی کشورها شده است و این کشورها را تهدیدهایی برای کشور امارات خوانده است.

در این نامه آمده است که ایران و عربستان بزرگ‌ترین تهدیدها برای امارات هستند و خواستار جمع‌آوری اطلاعات سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و حتی هسته‌ای و شیمیایی در مورد این کشورها شده است.

طبق این نامه کشورهای تهدید کننده امارات به این شرح هستند: ایران، عربستان، یمن، پاکستان، قطر، لبنان، سوریه، مصر، لیبی، الجزایر، تونس و سومالی.

به گزارش ایسنا، امارات بزرگ‌ترین متحد و هم‌پیمان عربستان به شمار می‌رود و حتی در اتفاقات اخیر منطقه از عربستان حمایت کرد و با قطر قطع رابطه کرد، اما طبق این سند، اماراتی‌ها عربستان را بزرگ‌ترین تهدید برای خود می‌دانند.


کد مطلب: 482867

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcceiq0m2bq448.ala2.html?482867

الف
  http://alef.ir