توضیح وزیر ارشاد درباره جشنواره فیلم کودک

16 مهر 1394 ساعت 23:00


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سال جاری به صورت آزمایشی جدا شده و در صورتی که تجربه موفقی نباشد مجددا به طور کامل در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی جنتی درحاشیه شورای هم‌اندیشی هنر استان اصفهان با بیان اینکه ۵ سال قبل قراردادی برای برگزاری جشنواره تا پایان سال ۹۵ میان اصفهان و وزارت فرهنگ و ارشاد بسته شد اظهار کرد: البته قراردادهایی از این دست در سال‌های گذشته نیز وجود داشته که به آن‌ها عمل نشده است.

وی ادامه داد:‌امسال شورای سیاست‌گذاری سینما در تهران عمدتا به دلیل تفاوت ماهیت فیلم‌های کودک و نوجوان تصمیم به جدایی این دو بخش از یکدیگر گرفتند.

جنتی اضافه کرد:ما در وزارتخانه جایگاه ویژه‌ای برای فیلم کودک قائلیم و به همین دلیل است که محل برگزاری این جشنواره را در شهری همچون اصفهان قرار داده‌ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:تمام تلاش‌ها صورت خواهد گرفت تا سال آینده جشنواره‌ای بسیار غنی و پربار با همکاری استانداری، شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شود.همچنین تلاش می کنیم تا جشنواره‌های دیگری را در این شهر برگزار کنیم.

وی گفت:خوشبختانه اصفهان قطب هنرهای مختلف بوده و در همه هنرها دارای مزیت است و می‌تواند جشنواره‌های متعددی در این شهر برگزار شود.

جنتی با بیان اینکه استدلال و نظریه‌های افراد موافق تفکیک دو بخش کودک و نوجوان از یکدیگر قوی‌تر بود ادامه داد: من به همه دوستان در شورای سیاست گذاری گفتم که تفکیک بخش کودک و نوجوان جشنواره امسال به صورت آزمایشی انجام می‌شود و اگر تجربه موفقی نبود این جشنواره مجددا همچون گذشته در شهر اصفهان و به طور کامل برگزار می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: من به عنوان وزیر به استاندار همدان نیز این مطلب را گفته و تاکید کردم که در صورت عدم موفقیت برگزاری به این روش ما جشنواره را به جایگاه اصلی خود بازمی‌گردانیم.


کد مطلب: 300462

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccexq1i2bqx08.ala2.html?300462

الف
  http://alef.ir