ارتباط فروش فیلم‌های نوروزی با تبلیغات ماهواره‌ای

9 فروردين 1396 ساعت 18:40


همایون اسعدیان می‌گوید با این‌که هنوز رقم نهایی فروش فیلم‌های اکران نوروزی مشخص نیست اما با توجه به این‌که برخلاف سال گذشته تبلیغات ماهواره‌ای ندارند، استقبال مردم خوب بوده است.

به گزارش ایسنا،  همایون اسعدیان می‌گوید با این‌که هنوز رقم نهایی فروش فیلم‌های اکران نوروزی مشخص نیست اما با توجه به این‌که برخلاف سال گذشته تبلیغات ماهواره‌ای ندارند، استقبال مردم خوب بوده است.

همایون اسعدیان که جدیدترین ساخته‌اش با نام «یک روز بخصوص» نوروز ۱۳۹۶ اکران شده است، گفت: «امسال مشخصا در فضای مجازی که بیشترین نقش را در کارهای تبلیغی ما دارد، هر شش سازنده مانند سعید سهیلی، کارگردان فیلم «گشت ۲» که فیلمش در حال حاضر بالاترین فروش را دارد و هاتف علیمردانی، کارگردان فیلم «آباجان» و دیگر دوستان، از فیلم‌های یکدیگر حمایت و برای آن‌ها تبلیغ کرده‌اند. این واقعا برای من ارزشمند است و فکر می‌کنم باید مقابل تک‌تک‌شان سر تعظیم فرود بیاورم.»

او ادامه داد: «این در حالی‌ است که ما در سال‌های گذشته، انگار به یکدیگر به چشم رقیب نگاه می‌کردیم و همواره تلاش‌مان این بود که فیلم خود را تبلیغ و شرایط بهتری را برای آن فراهم کنیم.»

اسعدیان درباره وضعیت فروش فیلم‌ها در نوروز ۹۶ نیز گفت: «به نظر می‌رسد با وجود مشکلاتی که وجود داشته و امکان تبلیغی که سال گذشته در شبکه‌های ماهواره‌ای داشتیم و امسال نداریم، اکران قابل قبولی را در نوروز شاهد بوده‌ایم. همراهی صداوسیما، در حد مطلوب نبوده، اما میزانی از همکاری وجود داشته، زیرا در شرایط فعلی تنها راه اطلاع‌رسانی ما برای این‌که مردم بدانند چه فیلم‌هایی روی پرده است و به سمت سینما بروند، صداوسیماست. اگر دوستان با لطف و محبت بیشتری به سینما نگاه کنند و تیزرهای بیشتری را در اختیار فیلم‌ها قرار دهند، فکر کنم میزان فروش از این هم بهتر می‌شود.»

رئیس شورای صنفی نمایش در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که به نظر می‌رسد آمار فروش نوروزی امسال نسبت به سال گذشته کمتر شده است، اظهار کرد: «آمار دقیق هنوز بیرون نیامده است. می‌دانم که فروش در چند سالن سینما نسبت به سال گذشته ۳۰-۴۰ درصد بالاتر بوده است، اما هنوز نمی‌توانیم به‌عنوان آمار کل به آن نگاه کنیم. باید کل آمار سینماهای ایران درآید تا ببینیم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است یا کاهش.»

او گفت: «به هر حال، سال گذشته شروع تبلیغات ماهواره‌ای برای فیلم‌های در حال اکران در سینماهای ایران بود که جو داغی را ایجاد کرد؛ اما امسال این موضوع به‌طور کلی کنار گذاشته شده است. اگر بدون آن تبلیغات، سینمای ایران توانسته باشد به رقم فروشی که در حال حاضر وجود دارد، یعنی فروش فیلم‌های «گشت ۲» بالای سه میلیارد تومان، «خوب، بد، جلف» بالای هشت میلیارد تومان و «ماجرای نیمروز» بالای یک میلیارد تومان برسد، موضوعی نویدبخش است و نشان می‌دهد مردم دیگر آن فاصله را با سینما ندارند.»

اسعدیان تاکید کرد: «اگرچه ما باور داریم کافی است که صداوسیما همراهی بیشتری با فیلم‌ها داشته باشد یا ارگان‌های شهری که امکانات تبلیغاتی دارند، این امکانات را به‌طور رایگان در اختیار سینما قرار دهند و با دید اقتصادی به آن نگاه نکنند تا فروش بهتری داشته باشیم.»
 


کد مطلب: 457522

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccimq0i2bqpp8.ala2.html?457522

الف
  http://alef.ir