هر ۷روز یک انتصاب در آموزش وپرورش

8 دی 1395 ساعت 9:12


با احتساب روزهای وزارت دانش آشتیانی و تغییراتی که در پست های این وزارتخانه اتفاق افتاده است، به صورت میانگین هر ۷ روز یک تغییر در پست های این وزارتخانه انجام شده است.

به گزارش مهر، یازدهم آبان ماه سال ۱۳۹۵ نمایندگان با ۱۵۷ رای موافق، ۱۱۱ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۴ رای اخذ شده به دانش آشتیانی اعتماد کردند و ریاست صندلی وزارت آموزش و پرورش را به او سپردند.

۵۸  روز از ریاست دانش آشتیانی در وزارت آموزش و پرورش می گذرد، بیشترین عملکردی که از سوی دانش آشتیانی در این ۲  ماه به چشم آمد، تغییر و جابه جایی عوامل این وزارتخانه بود.

با مروری بر انتصابات وزیر آموزش و پرورش با احتساب روزهای وزارت دانش آشتیانی به این نتیجه می رسیم به صورت میانگین هر ۷ روز یک جابه جایی صورت گرفته است.

هجدهم آبان و برکناری بطحایی

پس از هفت روز سکانداری وزارت آموزش و پرورش تغییرات در وزارت آموزش وپرورش آغاز شد، اولین برکناری و انتصاب در روز هجدهم آبان ماه سال جاری بود. سید محمد بطحایی برکنار شد و «حسین فرزانه» به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.

۲۲ آبان و برکناری کفاش

۲۲ آبان ماه سال جاری، حمید رضا کفاش برکنار شد و «مهدی فیض» به عنوان سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.

۲۵ آبان و دو انتصاب

۲۵ آبان ماه سال جاری، طی حکمی از سوی وزیر آموزش وپرورش «دکتر محمد مهدوی» به عنوان مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش منصوب شد و در همان روز با صدور حکمی، محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی وزارت آموزش وپرورش برکنار شد و مجتبی زینی وند، مدیرکل مدارس غیردولتی جایگزین او شد.

۷ آذر و برکناری سیاری

در انتصابات وزیر آموزش وپرورش، ۱۲ روز وقفه افتاد و در روز ۷ آبان ماه سال جاری، فرشید سیاری، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش برکنار شد و وزیر آموزش وپرورش طی حکمی «عباسعلی باقری» را به عنوان مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش منصوب کرد.

۶ دی و برکناری رئیسی

روز ششم دی ماه سال ۹۵ طی حکمی از سوی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، «محمد تقی نظرپور» به عنوان «رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور» منصوب شد. پیش از این مرتضی رئیسی این پست را برعهده داشت.

نکته قابل توجه در احکام این انتصابات عدم قدردانی از زحمات افرادی است که پیش از این پستی را داشته اند. خبرنگاران نیز در مراسم تودیع و معارفه هیچ یک از این مسئولان دعوت نشدند.

صندلی معاونت ابتدایی وزارت آموزش وپرورش ۴ ماه است که خالی است و پیش از برکناری علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش سابق، محمد دیمه ور نامه استعفای خود را ارائه داده بود که موافقت نشد. با آغاز سال تحصیلی ۹۵_۹۶ تاکنون معاونت ابتدایی وزارت آموزش وپرورش در وزارت آموزش وپرورش حضور نیافته است.

اکنون این موضوع مطرح است که چرا وزیر آموزش و پرورش بااین میزان تغییراتی که در سطح مدیران آموزش و پرورش انجام داده است، برای معاونت بیش از هفت میلیون دانش آموز ابتدایی شخصی را تعیین نمی کند. آیا معاونت ابتدایی برای دانش آشتیانی اهمیتی ندارد؟

برخی افرادی از در داخل وزارتخانه مدعی هستند، افرادی در وزارتخانه به فخرالدین دانش آشتیانی مشاوره می دهند، مشاوره هایی که موجب این تغییر و تحول شده است و چون معاونت ابتدایی در اولویت مشاوران نیست با گذشت ۴ ماه شخصی معرفی نشده است.


کد مطلب: 429028

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccioq042bqix8.ala2.html?429028

الف
  http://alef.ir