هاآرتص: ساکنان اسرائیل چون گروگان‌هایی برای تهران، حزب‌الله و حماس هستند

3 شهريور 1396 ساعت 17:34


روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» اعلام کرد هدف دبیرکل حزب‌الله، تأسیسات اتمی «دیمونا» است و ساکنان فلسطین اشغالی تبدیل به گروگان‌هایی در دستان تهران، حزب‌الله و حماس شده‌اند.

به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به تهدیدهایی که این رژیم و ساکنان فلسطین اشغالی با آن روبرو هستند، پرداخت.

 این روزنامه نوشت: در یازدهمین سالروز آنچه حزب‌الله آن را «پیروزی الهی» می‌داند (پیروزی جنگ 33 روزه) [سید] حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله بار دیگر به مشخص کردن اهداف پرداخت؛ اما این اهداف دیگر حیفا، صفد، خلیج (فارس) نبودند بلکه هدف (تاسیسات اتمی) دیموناست. موشک‌های پیشرفته حزب‌الله می‌توانند این تاسیسات را هدف قرار دهند.

هاآرتص در ادامه مدعی شد: ایران، حزب‌الله را به این موشک‌ها مجهز کرده و اکنون قصد ایجاد یک کارخانه ساخت موشک در لبنان را دارد. در این حالت خودمان را کنترل خواهیم کرد و شهروندان اسرائیل به گروگان بودن خود در دستان تهران، حزب‌الله و «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه ادامه خواهند داد.

 در این بحبوحه که ایران بر روی نفوذ در سوریه تمرکز کرده و تلاش می‌کند به مرزهای سوریه - اردن برسد، پاسخ اسرائیل آن است که یک تیم امنیتی عالی‌رتبه را فرستاده تا در برابر فرماندهان موسسات امنیتی در واشنگتن ابراز نگرانی کنند؛ باید برای این دولت هیستریک سوگواری کنیم.

این روزنامه صهیونیستی سپس نوشت: نیروی هوایی اسرائیل حدود 100 بار، محموله‌های سلاح در سوریه را که برای حزب‌الله به سمت لبنان حمل می‌شد، هدف قرار دادند اما ما حدودا جلوی  قاچاق 150 هزار موشک را نگرفته‌ایم با این نگاه که اگر نصرالله اقدام به عملی کردن تهدیدهای خود کند ما پاسخی قاطع خواهیم داد.

هاآرتص افزود: اما حمله اول (حزب‌الله به اسرائیل) سرنوشت‌ساز خواهد بود و منجر به کشته شدن هزاران نفر در اسرائیل و نیز خسارت‌های بسیار به تاسیسات امنیتی و اقتصادی خواهد شد. این عاقلانه است که پیش‌بینی کنیم در این مرحله هیچ موشکی از ایران به سمت اسرائیل نخواهد آمد و این به دلیل تهدید «نفتالی بنت» -که گفته است لبنان را ویران خواهیم کرد؛ یا تهدید «اسرایئل کاتز» -که گفته لبنان را به عصر حجر برمی‌گردانیم- نیست. ایران در حال حاضر در یک مسابقه برای تسلط و نفوذ منطقه‌ای است که آمریکا و اسرائیل هم مانع از آن نمی‌شوند و شلیک موشک قبل از پایان این مسابقه، مسیرش را مشوش خواهد کرد.

این روزنامه اسرائیلی در ادامه نوشت: یحیی السنوار اعلام کرده در رویارویی آینده، اسرائیل را ویران خواهیم کرد؛ اسرائیل مانند همیشه به جای اینکه قدرت خودش در اجرایی کردن تهدید را نشان دهد، اقدام به ایجاد یک دیوار حائل با هزینه بالا و مشخص نبودن میزان موفقیت کرده است.


کد مطلب: 505320

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccipqpx2bqx18.ala2.html?505320

الف
  http://alef.ir