نیروهای عراق منطقه البغدادی را آزاد کردند

6 اسفند 1393 ساعت 9:10


نیروهای ارتش عراق با کمک بسیج مردمی و عشایر منطقه البغدادی در شرق پایتخت را آزاد کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزارت دفاع عراق از تسلط نیروهای این کشور بر بیشتر مناطق منطقه البغدادی در غرب بغداد که پیش از این در تصرف تروریست‌های داعش بود خبر داده است.

علی رسلان، خبرنگار المنار در گزارشی در این باره گفت: بیشتر مناطق البغدادی عراق هم اکنون در تصرف نیروهای ارتش این کشور قرار گرفته است. رسلان افزود: عملیات پاکسازی این منطقه از تروریست‌های مسلح داعش با کمک نیروهای بسیج مردمی و عشایر منطقه آغاز شد. وی به نقل از وزارت دفاع عراق اعلام کرد: عملیات امداد رسانی و برداشتن محاصره از مناطق مسکونی وابسته به منطقه البغدادی از افراد مسلح داعش به‌وسیله واحد عملیات الانبار صورت گرفت.

وزارت دفاع از کشته شدن شماری از تروریست‌های داعش و نابودی تجهیزات نظامی آنها و آغاز عملیات پاکسازی با هدف آماده سازی منطقه برای بازگشت ساکنان خبر داد. خبرنگار المنار تصریح کرد: نیروهای امنیتی عراق در این عملیات توانستند یک‌صد و پنجاه خانواده را که در محاصره تروریست‌ها بودند آزاد کنند. وزارت کشور عراق تأکید کرد: پس از عملیات موفقیت آمیز کماندوهای وابسته به پلیس در پاکسازی تصفیه‌خانه منطقه، آب این منطقه نیز تأمین شد. سخنگوی وزارت کشور گفت: نیروهای ارتش عراق پانزده تروریست داعش را در عملیاتی جداگانه در منطقه البغدادی به هلاکت رساندند.

وی افزود: نزدیک به هشتصد سرباز عراقی عملیات موسوم به «ثار الاسد» را در مساحتی معادل چهار صد کیلومترمربع برای بازپس‌گیری البغدادی انجام دادند. داعش این منطقه را ده روز قبل به تصرف در آورده بود.


کد مطلب: 261420

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccisqix2bqe08.ala2.html?261420

الف
  http://alef.ir