نقص فنی، علت سقوط هواپیمای روس؟

9 آبان 1394 ساعت 18:51


مقام های امنیتی سینای شمالی روز شنبه اعلام کردند که نتایج بررسی های اولیه از علت سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در شبه جزیره سینای مصر نشان می دهد که این هواپیما بر اثر نقص فنی سقوط کرده است.

مقام های مزبور گفتند که حدود ۱۵۰ جسد از جمله اجساد سوخته در شعاع ۵ کیلومتری از هواپیمای سقوط کرده کشف شده است.
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز مقام های امنیتی مصر یادآور شدند که این هواپیما به طور عمودی سقوط کرده و این مساله منجر به سوختن بخش های زیادی از آن شده است.
سفارت روسیه در قاهره نیز اعلام کرد که مقام های مصری گفته اند خلبان هواپیما سعی داشته در العریش فرود اضطراری داشته باشد.
هواپیمای ایرباس ۳۲۱ روسیه امروز (شنبه) بر فراز شبه جزیره سینا از صفحه رادارها محو و سپس خبر سقوط آن با ۲۱۷ سرنشین اعلام شد.
شریف اسماعیل نخست وزیر مصر برای بررسی علت وقوع حادثه راهی منطقه سقوط هواپیما شد.
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز فردا (یکشنبه) را در کشورش عزای عمومی اعلام کرد. ۲۱۴ نفر از سرنشینان این هواپیما، روس و ۳ تن اوکراینی بودند.
جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در جریان سفر به قرقیزستان در یک کنفرانس خبری، سانحه سقوط هواپیمای روسی را یک فاجعه مهیب خواند.
گزارش ها حاکی است که مقام های روس سرگرم تجسس دفاتر شرکت هواپیمایی «کوگالیم آویا» که هواپیمای سقوط کرده به آن تعلق دارد، هستند و به اسنادی دست یافته اند.
هواپیمای روس ساعت ۵ و ۵۱ دقیقه بامداد امروز به وقت قاهره فرودگاه شرم الشیخ را به مقصد سن پترزبورگ روسیه ترک کرد، اما ۲۳ دقیقه بعد از صفحه رادارها محو شد.
لاشه این هواپیما کمی بعد در عملیات تجسس هوایی مصر در نزدیکی شهر «الحسنه» واقع در بخش کوهستانی شمال استان سینا کشف شد.
وزارت موقعیت های اضطراری روسیه ۳ فروند هواپیمای امدادرسانی را به منطقه سقوط اعزام می کند.


کد مطلب: 306178

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccmeq142bqxs8.ala2.html?306178

الف
  http://alef.ir