افتتاح خط انتقال دامغان به نکا؛ مشکل گاز استان‌های شمالی برطرف شد

10 مرداد 1396 ساعت 18:23


وزیر نفت با اشاره به اینکه ضریب گازرسانی شهرها و روستاهای کشور به ۹۵ درصد رسیده است، گفت: هم‌اکنون با اجرای عملیات انتقال گاز دامغان به ساری مشکل تأمین گاز صنایع شمالی برطرف شد.

به گزارش تسنیم ، بیژن نامدار زنگنه دقایقی پیش در مراسم افتتاح خط انتقال دامغان به نکا اظهار داشت: برای بنده مایه شرمندگی بوده که ایران جزو کشورهای صادرکننده گاز باشد ولی در برخی استانهای کشور با کمبود گاز مواجه بودیم.

وی افزود: هنر ما به عنوان مسئولان کشور این است که ثروت را باید برای بهبود زندگی مردم به عموم جامعه تأمین کنیم.

زنگنه با اشاره به اینکه از مردم استان‌های شمالی کشور به دلیل تحمل قطعی گاز در زمستان سال گذشته تقدیر می‌شود، افزود: هنر ما به عنوان مسئولان این است که ثروت برای بهبود زندگی به مردم انجام دهیم و هنر واقعی ما باید خدمت رسانی باشد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه نقش نمایندگان شمال کشور جهت تسریع در اجرای پروژه ملی خط انتقال گاز دامغان به نکا بسیار موثر بوده است، گفت: امروز روز خوبی برای خانواده وزارت نفت بوده چرا که دیگر مشکل قطعی گاز برای مردمان خطه شمال کشور وجود نخواهد داشت.

زنگنه با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ملی دیگر مشکل تامین خوراک گاز صنایع در استان‌های شمالی نداریم، تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان استان از منبع گاز صرفا به عنوان سوخت خانگی استفاده نکنند بلکه گاز صنایع نیز استفاده شود.

وی با اعلام اینکه 14 هزار روستای کشور در قبل از دولت دهم گازرسانی شده بود، گفت: در سه سال گذشته 9 هزار روستای کشور گازرسانی شده و تا دو سال آینده نیز 4 هزار روستای دیگر گازرسانی می‌شود.

زنگنه با بیان اینکه 98 درصد شهرها و 90 درصد روستاهای کشور گازدار شده است، افزود: به دلیل عدم استفاده از سوخت گاز در دوازده سال اخیر، 100 میلیارد دلار از گازوئیل و مازوت کشور هدر رفته است.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران نیز با اشاره به اینکه باید سهم خود را در دریای خزر از نفت و گاز افزایش دهیم، گفت: مازندران دارای صنایع بزرگ نبوده و انتظار داریم انتقال گاز سمنان به ساری در توسعه صنعت منطقه موثر باشد.


کد مطلب: 497717

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccsmq0m2bqom8.ala2.html?497717

الف
  http://alef.ir