چاقی به عنوان یکی از بیماری‌های تهدیدآمیز شناخته می‌شود

11 دی 1395 ساعت 16:20


سرپرست مرکز تحقیقات تغذیه و امنیت‌غذایی استان با اشاره به ضرورت تأمین مواد غذایی سالم برای مصرف عمومی در بازار گفت: در کشور و استان یزد بیش از 50 درصد افراد 15 تا 64 سال چاق هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر«آزاده نجارزاده» در نشست خبری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که مردم اعتماد فراوانی به رسانه های مختلف اعم از خبرگزاری ها، روزنامه ها و صداو سیما دارند، اظهار کرد: اعتماد مردم به رسانه ها نقش آنها را در ترویج فرهنگی مصرف غذای سالم و رفتار غذایی مناسب سنگین تر کرده است.

وی رفتارغذایی سالم را علاوه بر زمان حال برای نسل های آینده هم مفید دانست و بیان کرد: دختران و زنان تأثیر مصرف مواد غذایی سالم را چندین سال بعد در زمان بارداری مشاهده خواهند کرد.

نجارزاده با اشاره به این که در حال حاضر بیش از 50 درصد افراد 15 تا 64 سال چاق هشتند، گفت: امروزه چاقی هم به عنوان یکی از بیماری های تهدید آمیز شناخته می شود.

سرپرست مرکز تحقیقات تغذیه و امنیت‌غذایی استان تغییر رفتار غذایی را ضروری دانست و بیان کرد: سبک مصرف غذا و نوع مواد غذایی رایج در سفره‌های امروزی نقش مهمی در چاقی افراد ایفا می‌کند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از فعالیت بدنی زنان به ویژه زنان خانه‌دار افزود: در عصر امروز با توجه به ماشینی شدن بسیاری از فعالیت‌های روزانه فعالیت روزانه زنان خانه‌دار بسیار کم شده است، و این امر باید بیش زا پیش جدی گرفته شود.

وی در پایان با تأکید بر تأمین مواد غذایی سالم برای مصرف عمومی افراد، خاطرنشان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران بیش از پیش نسبت به ارائه مواد غذایی سالم در فروشگاه‌ها اقدام کنند.


کد مطلب: 430116

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccsxq0e2bq1s8.ala2.html?430116

الف
  http://alef.ir