مرگ تلخ 2 برادر مشهدی در ساحل چالوس

9 شهريور 1396 ساعت 13:37


رئیس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران از مرگ تلخ 2 برادر در ساحل چالوس خبر داد.

به گزارش ایسنا، نقی کریمیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲ برادر مشهدی که شب گذشته ، به همراه خانواده‌شان، به چالوس آمده بودند، در دریای خزر غرق شدند و جان باختند.وی تصریح کرد: ۲ برادر از یک خانواده مشهدی، ساعت ۲۱ دیشب، چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶، به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا، در منطقه ممنوعه سواحل چالوس، غرق شدند و جان باختند.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران افزود: پیکر یک نفر از این دو برادر، در ساعت یک و 30 دقیقه بامداد امروز پنج شنبه ۹ شهریور از سوی ناجیان هیئت نجات غریق مازندران پیدا شد و جستجوی برای یافتن برادر دیگر ادامه دارد.

کریمیان افزود: تعداد جان‌باختگان در سواحل استان مازندران، از آغاز طرح سالم‌سازی دریا تاکنون ۵۰ نفر بوده است.

وی گفت: 3391 نفر نیز از سوی منجیان، از مرگ حتمی نجات یافتند و هم‌چنین ۱۵۲ نفر برای احیای قلبی ریوی به مراکز درمانی اعزام شدند.

رئیس هیات نجات غریق مازندران با بیان این‌که به دلیل عدم حضور گروه امداد و ‌نجات، تحت هیچ ‌شرایطی در شب شنا نکنند، افزود: خانواده‌ها دریا را به هیچ‌ عنوان، برای آموزشِ شنا انتخاب نکنند.

کریمیان با اشاره به این‌که به هیچ عنوان برای نجات غریق، به صورت دسته جمعی اقدام نکنند، خاطرنشان کرد: از وسایل بادی همانند تیوپ و قایق بادی نیز استفاده نکنند.


کد مطلب: 507201

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdccxmqps2bqxi8.ala2.html?507201

الف
  http://alef.ir