نواز شریف برادرش را برای نخست وزیری پیشنهاد داد

7 مرداد 1396 ساعت 8:22


متعاقب رد صلاحیت نخست وزیر پاکستان در دادگاه عالی این کشور، وی برادرش را برای سمت نخست وزیری این کشور پیشنهاد داد.

به گزارش مهر به نقل از اکسپرس نیوز، پس از رد صلاحیت «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان در دادگاه عالی این کشور به دلیل دست داشتن خانواده وی در فساد اقتصادی، شریف طی نشست فوق العاده با اعضای حزب «ن. مسلم لیگ» حزب حاکم بر این کشور، از آنان خواست تا برادرش «شهباز شریف» سروزیر حال حاضر ایالت «پنجاب» پاکستان را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب کنند.

اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف نیز پس از رد صلاحیت شریف، طی جلسه ای فوق العاده این درخواست وی را مطرح کردند.

اما به گفته رسانه ها قبل از معرفی شهباز شریف به عنوان نخست وزیر پاکستان، حزب مسلم لیگ بر گزینه های متعددی برای تعیین نخست وزیر موقت پاکستان به مدت ۴۵ روز، می اندیشد.

در میان گزینه های موجود نام «ایاز صادق» رئیس مجلس، «مرتضی جاوید عباسی» معاون رئیس مجلس و «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت پاکستان به چشم می خورد.

به گفته رسانه ها، شاهد خاقان عباسی قوی ترین گزینه برای نخست وزیری موقت پاکستان به مدت ۴۵ روز است اما باز هم تصمیم نهایی در این مورد در جلسه پارلمانی حزب مسلم لیگ صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است که دادگاه عالی پاکستان روز جمعه(۶ مرداد) با صدور حکمی نواز شریف نخست وزیر پاکستان را فاقد صلاحیت تصدی سمت خود دانست. به گفته دادگاه عالی پاکستان این حکم به دلیل دست داشتن خانواده نواز شریف در پرونده های مختلف فساد مالی  و ثروت اندوخته آنها که به گفته این دادگاه به صورت نامشروع اندوخته شده صادر شده است.

گفتنی است، دادگاه عالی پاکستان همچنین قرار تعقیب برای خانواده نواز شریف و دستور حسابرسی به اموال خانواده وی را نیز صادر کرده است.

«اعجاز افضل خان» قاضی دادگاه عالی پاکستان با اعلام این خبر گفت: وی (نواز شریف) دیگر عضوی صادق برای پارلمان نیست و باید از سمت خود به عنوان نخست وزیر دست بکشد.

شایان ذکر است که نخست وزیر پاکستان در پی فشارهای وارد شده از سوی مخالفین و همچنین حکم دادگاه عالی پاکستان نسبت به عدم صلاحیت وی برای ادامه کار خود به عنوان سمت نخست وزیر این کشور از سمت خود استعفا کرد.


کد مطلب: 496476

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd590o9yt0no6.2a2y.html?496476

الف
  http://alef.ir